Hlavní navigace

Rezervni fond SRO – co jsem zde nenasel

  • (neregistrovaný) 82.99.145.---

    3. 10. 2006 14:33

    Spol. jsme zalozili 2004, zákl.kap. 200.000Kc. Za r.2004 jsme ze zisku odvedli do RF povolene maximum, tedy 10.000Kc. V r.2005 mame cisty zisk rekneme 500.000Kc. Dotaz: Musime odvest do RF stanovenych minimalnich 5%, tzn. 25.000Kc, nebo muzeme odvod za 2005 kratit na 10.000Kc tak, abychom dosahli na povinne konecne minimum RF=20.000Kc?
    Pozn. nase spolecenska smlouva stanovi pro cast doplnovani RF toto: „Rezervni fond bude dale doplnovan rocnim pridelem ve vysi nejmene 5% z cisteho zisku, a to az do te doby, nez dosahne nejmene vyse 10% zakladniho kapitalu“.
    ...OZ §124 v podstatě rika totez...
    Predem dekuji za jednoznacnou odpoved
    Richard

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 10. 2006 14:38

      Naďa (neregistrovaný) 62.209.240.---

      Re: Rezervni fond SRO – co jsem zde nena
      Můžete pokrátit a odvést 10.000 Kč, aby celkový RF byl 20.000 Kč což je 10% základního kapitálu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).