Hlavní navigace

Postoupení promlčené pohledávky

  • (neregistrovaný) 194.228.4.---

    4. 10. 2006 10:40

    Prosím o radu, postupujeme pohledávku, která je již promlčená. Jak je to daňově v tomto případě, nikde jsem se to nedočetl. Bude odpis pohledávky na 546 daňově účinný do výše příjmu z postoupení pohledávky nebo nikoli? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 10. 2006 15:02

      Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: Postoupení promlčené pohledávky
      Promlčenou pohledávku nelze postoupit - viz. §§ 524-530 zákona 40/1964 Sb. (občanský zákoník).
      § 525 : Postoupit nelze pohledávku, pokud nemůže být postižena výkonem rozhodnutí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).