Hlavní navigace

Záloha z EU

  • (neregistrovaný) 193.165.104.---

    4. 10. 2006 13:37

    Prosím poraďte! V září jsme obdrželi na účet 5 mil.Kč jako zálohu na dodávku výrobků, které budeme expedovat v období 10-12/06, příjemci v EU s DIČem. Patří tato platba do daňového příznání k DPH a pokud ano, ostré faktury na expedici zboží už se v daňového přiznání neuváději?
    Díky za radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 10. 2006 15:16

      Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: Záloha z EU
      Předpokládám, že budete dodávat plátci DPH. Pak budete postupovat podle § 22 odst. 3 a 4:
      (3) Při dodání zboží do jiného členského státu, na které se vztahuje osvobození od daně s nárokem na odpočet daně, vzniká povinnost přiznat uskutečnění tohoto dodání
      a) dnem vystavení daňového dokladu, pokud byl daňový doklad vystaven plátcem před patnáctým dnem měsíce, který následuje po měsíci, v němž bylo zboží odesláno nebo přepraveno do jiného členského státu, nebo (DNEM VYSTAVENÍ OSTRÉ FA)
      b) k patnáctému dni měsíce, který následuje po měsíci, v němž bylo zboží odesláno nebo přepraveno do jiného členského státu
      (POKUD BY JSTE DD NEVYSTAVILI).
      (4) Dodání zboží do jiného členského státu podle odstavce 3 je plátce povinen uvést do daňového přiznání za zdaňovací období, ve kterém mu vznikla povinnost přiznat dodání zboží do jiného členského státu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).