Hlavní navigace

promlčecí doba pohledávky

  • (neregistrovaný) 213.155.225.---

    4. 10. 2006 15:23

    dobrý den,
    chci se zeptat, když jsme si uplatnili opravnou položku 20% na pohledávku která byla 6 měsícu po splatnosti, splatnost byla 4.10.2003, jsou to teda tři roky, opravnou položku si můžeme uplatnit i za tento rok?
    promlcecí doba jsou 3 roky? nebo jak je to s tou dobou , kdy musime pohledávku odepsat nedanove?
    děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 10. 2006 16:35

      Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: promlčecí doba pohledávky
      Promlčeví doba je u vztahů dle obchodního zákoníku 4 roky, pokud tato lhůta nebyla přetržena (upomínky, uznání závazlu, částečná úhrada atd.).
      Pokud chcete vytvářet další opravnou položku (nad 20 %), pak již pouze nedaňově, pokud nenastaly skutečnosti uvedené v § 8 nebo v § 8a zákona o rezervách.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).