Hlavní navigace

Elektronicky zasílaná faktura

  • (neregistrovaný)

    5. 10. 2006 7:03

    Najeli jsem na nový systém a zákazníkům zasíláme faktury elektronicky. Na faktuře podpis není, ale celý e-mail je opatřen elektronickým podpisem. Je to v souladu se zákonem? Spousta lidí to nechce přijímat, přitom když veme služby od Telecomu, Vodafone, GTS... a ostatní, tak Ti nám doklady nikdy nepodepíší a my je s úsměvem přijimáme a platíme.
    Myslíme si, že pokud doklad obsahuje zákonem dané náležitosti, tak razítko a podpis není potřeba - je tomu tak? Jaký je Váš názor.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 10. 2006 8:05

      P.S. (neregistrovaný)

      Re: Elektronicky zasílaná faktura
      *******************************************
      Postup je ze zákona správný. Taky přijímáme takový faktury. Nikde není uvedeno, že podpis a razítko je povinnou náležitostí faktury. Spíš je to věrohodnější v papírové podobě, ale elektronicky to ztrácí smysl. Od toho slouží ten certifikát.

    • 5. 10. 2006 8:07

      Jarka (neregistrovaný)

      Re: Elektronicky zasílaná faktura
      Někteří odběratelé našich služeb, se ale nespokojí s tím, že je e-mail opatřen elektronickým podpisem. Oni prostě nevídí na jimi vytištěné faktuře razítko a podpis a už jim daňová poradkyně neuzná doklad. Ještě zkusím zavolat na místí FÚ - scvhálně co mi řeknou. Ale budu ráda za Vaše zkušenosti. Nebo třeba i info o stránkách nebo o firmě, která se tím zabývá.

    • 5. 10. 2006 8:18

      P.S. (neregistrovaný)

      Re: Elektronicky zasílaná faktura
      ********************************************
      Máte od nich souhlas, že jim můžete zasílat faktury elektronicky? Jestli ano, tak není problém a oni s tím souhlasí. Jinak tedy zkuste zavolat na FÚ, jestli Vám tam něco poradí.

    • 5. 10. 2006 8:22

      Jarka (neregistrovaný)

      Re: Elektronicky zasílaná faktura
      Souhlas přímo nemáme, ale dočetla jsem se v zákoně, že je ho potřeba. No ale je to stejně slovo proti slovu. Ale jako obvykle,že?!

    • 5. 10. 2006 10:02

      Vlaďka (neregistrovaný)

      Re: Elektronicky zasílaná faktura
      Razítko a podpis nejsou nutné ani při zasílání faktury poštou. Nenařizuje to žádný zákon.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).