Hlavní navigace

Dovolená po mateřské a proplacení svátků

  • (neregistrovaný) 88.208.88.---

    5. 10. 2006 10:33

    Dobrý den,
    zaměstnankyně čerpá dovolenou bezprostředně navazující na mateřskou. V době čerpání dovolené jsou dva svátky. Zaměstnankyně má hodinovou mzdu. Proplácí se svátky průměrem nebo se svátky neproplácí?
    Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 10. 2006 10:41

      Petra (neregistrovaný) 80.188.36.---

      Re: Dovolená po mateřské a proplacení sv
      Platí se průměrem pokud připadnou na všední den.

    • 5. 10. 2006 10:44

      Petra (neregistrovaný) 80.188.36.---

      Re: Dovolená po mateřské a proplacení sv
      Abych to upřesnila, svátek je placený průměrem, ale neodečítá se od zbytku dovolené.

    • 5. 10. 2006 10:45

      začátečník (neregistrovaný) 88.208.88.---

      Re: Dovolená po mateřské a proplacení sv
      Děkuji za odpověď. Nebyla jsem si jistá, jestli se svátky proplácí i v případě, že zaměstnankyně po mateřské čerpá dovolenou a po dočerpání dovolenou jde na rodičovskou dov.

    • 5. 10. 2006 13:03

      joke (neregistrovaný) 82.142.65.---

      Re: Dovolená po mateřské a proplacení sv
      ve mzdách si nemůžete být jistá nikdy :) zkoumala jsem právě váš problém, já to také platila jak odpovídá předchozí, ale mezitím jsem získala odpověd odborníka, který toto popírá a tvrdí, že v tomto případě, kdy zaměstnankyně nenastupuje zpět do zaměstnání, tzn. zaměstnavatel této zaměstnankyni neplánoval na den svátku žádnou pracovní směnu a že jí tudíž pracovní směna v důsledku svátku neodpadla, nenáleží náhrada za svátek, tak si pak vyberte .... já jsem stejně zůstala u placení náhrady, pokud D připadne na Sv, protože je to sporné a přednost by mělo být nepoškozování zaměstnance, ovšem vím, že tím mohu popudit ty, kteří zaměstnáívají. Bohužel výklady jsou různé, konečné stanovisko může sdělit pouze soud. Tak alespoň ZP § 110 odst. 2 :)

    • 5. 10. 2006 13:18

      začátečník (neregistrovaný) 88.208.88.---

      Re: Dovolená po mateřské a proplacení sv
      děkuji za názory, já jsem dovolenou proplatila, ale v časopise jsem se dočetla, že by se to prolácet nemělo. A pak si opravdu vyberte :-)

    • 5. 10. 2006 13:32

      Lea (neregistrovaný) 217.115.242.---

      Re: Dovolená po mateřské a proplacení sv
      >>>>>Dobrý den,
      >>>>>zaměstnankyně čerpá dovolenou bezprostředně
      >>>>>navazující
      >>>>>na mateřskou. V době čerpání dovolené jsou dva
      >>>>>svátky.
      >>>>>Zaměstnankyně má hodinovou mzdu. Proplácí se svátky
      >>>>>průměrem nebo se svátky neproplácí?
      >>>>>Děkuji za odpověď
      >>>>
      >>>>Platí se průměrem pokud připadnou na všední den
      >>>
      >>>Děkuji za odpověď. Nebyla jsem si jistá, jestli se
      >>>svátky proplácí i v případě, že zaměstnankyně po
      >>>mateřské
      >>>čerpá dovolenou a po dočerpání dovolenou jde na
      >>>rodičovskou dov.
      >>ve mzdách si nemůžete být jistá nikdy :) zkoumala
      >>jsem
      >>právě váš problém, já to také platila jak odpovídá
      >>předchozí, ale mezitím jsem získala odpověd



      >>odborníka,
      >>který toto popírá a tvrdí, že v tomto případě, kdy
      >>zaměstnankyně nenastupuje zpět do zaměstnání, tzn.
      >>zaměstnavatel této zaměstnankyni neplánoval na den
      >>svátku
      >>žádnou pracovní směnu a že jí tudíž pracovní směna v
      >>důsledku svátku neodpadla, nenáleží náhrada za
      >>svátek, tak
      >>si pak vyberte .... já jsem stejně zůstala u placení
      >>náhrady, pokud D připadne na Sv, protože je to sporné
      >>a
      >>přednost by mělo být nepoškozování zaměstnance, ovšem
      >>vím, že tím mohu popudit ty, kteří zaměstnáívají.
      >>Bohužel výklady jsou různé, konečné stanovisko může
      >>sdělit
      >>pouze soud. Tak alespoň ZP § 110 odst. 2 :)
      >
      >děkuji za názory, já jsem dovolenou proplatila, ale v
      >časopise jsem se dočetla, že by se to prolácet nemělo.
      >A pak si opravdu vyberte :-)

      U HODINOVÉ MZDY, POKUD SMĚNA NEPŘIPADÁ NA SVÁTEK SE
      SVÁTEK N E P R O P L Á C Í. Aby vám potom kontrola nevyloučila
      toto proplacení z nákladů a nedodanila!

    • 6. 10. 2006 15:22

      joke (neregistrovaný) 82.142.65.---

      Re: Dovolená po mateřské a proplacení sv
      jak to myslíte Leo ?? říkáte když směna nepřipadá na svátek, svátek se neproplácí a proč by se měl proplácet, když na něj nepřipadá směna ;-)

    • 6. 10. 2006 15:46

      zdena (neregistrovaný) 88.208.88.---

      Re: Dovolená po mateřské a proplacení sv
      >>>>>>>Dobrý den,
      >>>>>>>zaměstnankyně čerpá dovolenou bezprostředně
      >>>>>>>navazující
      >>>>>>>na mateřskou. V době čerpání dovolené jsou dva
      >>>>>>>svátky.
      >>>>>>>Zaměstnankyně má hodinovou mzdu. Proplácí se svátky
      >>>>>>>průměrem nebo se svátky neproplácí?
      >>>>>>>Děkuji za odpověď
      >>>>>>
      >>>>>>Platí se průměrem pokud připadnou na všední den
      >>>>>
      >>>>>Děkuji za odpověď. Nebyla jsem si jistá, jestli se
      >>>>>svátky proplácí i v případě, že zaměstnankyně po
      >>>>>mateřské
      >>>>>čerpá dovolenou a po dočerpání dovolenou jde na
      >>>>>rodičovskou dov.
      >>>>ve mzdách si nemůžete být jistá nikdy :) zkoumala
      >>>>jsem
      >>>>právě váš problém, já to také platila jak odpovídá
      >>>>předchozí, ale mezitím jsem získala odpověd
      >>
      >>
      >>
      >>>>odborníka,
      >>>>který toto popírá a tvrdí, že v tomto případě, kdy
      >>>>zaměstnankyně nenastupuje zpět do zaměstnání, tzn.
      >>>>zaměstnavatel této zaměstnankyni neplánoval na den
      >>>>svátku
      >>>>žádnou pracovní směnu a že jí tudíž pracovní směna v
      >>>>důsledku svátku neodpadla, nenáleží náhrada za
      >>>>svátek, tak
      >>>>si pak vyberte .... já jsem stejně zůstala u placení
      >>>>náhrady, pokud D připadne na Sv, protože je to sporné
      >>>>a
      >>>>přednost by mělo být nepoškozování zaměstnance, ovšem
      >>>>vím, že tím mohu popudit ty, kteří zaměstnáívají.
      >>>>Bohužel výklady jsou různé, konečné stanovisko může
      >>>>sdělit
      >>>>pouze soud. Tak alespoň ZP § 110 odst. 2 :)
      >>>

      >>
      >>U HODINOVÉ MZDY, POKUD SMĚNA NEPŘIPADÁ NA SVÁTEK SE
      >>SVÁTEK N E P R O P L Á C Í. Aby vám potom kontrola
      >>nevyloučila
      >>toto proplacení z nákladů a nedodanila!
      >jak to myslíte Leo ?? říkáte když směna nepřipadá na
      >svátek, svátek se neproplácí a proč by se měl
      >proplácet, když na něj nepřipadá směna ;-)

      Lea to myslí tak, že matce by se svátek proplácet neměl, protože pečovala o dítě a tudíž jsme jí na den svátku nemohli naplánovat směnu. Já jsem z toho docela zmatená :-(

    • 6. 10. 2006 17:34

      sss (neregistrovaný) 89.31.40.---

      Re: Dovolená po mateřské a proplacení sv
      Jenže ona už jí mateřská skončila a právě proto si myslím, že zaměstnavatel počítal s tim že přijde a tak jí jakoby naplánoval směnu. Sám taky nevím. Ale s tou kontrolou je to fakt, tak raději odborníka.

    • 9. 10. 2006 7:39

      joke (neregistrovaný) 82.142.65.---

      Re: Dovolená po mateřské a proplacení sv
      no jo, odborníka, ale když jsem pátrala po této problematice,protože mne to zaujalo, získala jsem d v a právní názory renomovaných odborníků, kteří publikují a jejich názory se liší :-) takže já bych se s tím netrápila, protože právní úprava žádnou odpověď na vznesený dotaz nedává a v konečné fázi může rozhodnout pouze soud, my to teď nevyřešíme, každý si tu otázku musí vyřešit sám dle svého nejlepšího uvážení, zdravím

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).