Hlavní navigace

nezdanitelný příjem

  • (neregistrovaný) 80.188.15.---

    5. 10. 2006 12:55

    Ahoj, mám jen malíčký dotaz, vůbec tomu nerozumím, kolik si může osoba v zaměstnaneckém poměru, která nemá žádné příjmy vydělat tak, aby je nemusela zdaňovat. A je potřeba tento příjem (třeba z brigátky) dokladovat nějakou smlouvou??
    Moc Vám předem děkuji za odpověď

    Petra

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 10. 2006 13:49

      bdm (neregistrovaný) 62.209.201.---

      Re: nezdanitelný příjem
      *** Zjednodušeně: Jsou příjmy, které podléhají dani, a pak příjmy od daně osvobozené (- za určitých podmínek, §4 a §10/1/a). Pokud máte nějaké osvobozené, tak ty vůbec nikde neuvádíte. Pokud jste zaměstnaná a máte další příjmy, které podléhají dani, pak pro ně platí limit §38g, a ten je 6 tisíc. ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).