Hlavní navigace

Nárok na dovolenou

  • (neregistrovaný)

    5. 10. 2006 15:23

    Mám prosbu. Nemám zkušenosti s výpočtem dovolené a teď si lámu hlavu s jedním zaměstnancem, který v letošním roce odpracoval pouze 21 dní (včetně 3 dnů dovolené, kterou čerpal z loňského roku) a pak byl nemocný od 31.1.2006 do 30.9.2006. K 30.9.2006 jsme se dohodli, že ukončíme pracovní poměr. Podle toho, co jsem se dočetla, tak za letošní rok nemá nárok na dovolenou, protože neodpracoval ani 60 směn (dní). Nemá nárok ani na dovolenou za odpracované dny, protože neodpracoval 22 dnů. Pak jsem se ještě dočetla o krácení dovolené v případě, že zamešká 100 a více směn v roce. Za prvních 100 směn o 1/12 a za každých dalších 22 směn o další dvanáctiny. Náš zaměstnanec má zameškáno 176 směn. Znamená to, že bych mu měla ještě strhnout dovolenou z výplaty?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 10. 2006 20:05

      Lina (neregistrovaný)

      Re: Nárok na dovolenou
      xxxxxxxxxx
      Nic zaměstnanci nestrhávejte, není z čeho. Za rok 2006 mu nárok na dovolenou vůbec nevznikl. Krácení by připadalo v úvahu tehdy, pokud by u Vás pracoval i po 30.9., odpracoval 60 dnů a tudíž by mu vznikl nárok na dovolenou za kal. rok. Tento nárok byste pak krátila tak, jak jste uvedla.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).