Hlavní navigace

Typy účtů

  • (neregistrovaný)

    5. 10. 2006 15:46

    Dobrý den, předem bych Vám ráda řeklaaby jste se na mne nezlobili pro mé hloupé otázky. Účetnictví jsem se nikdy neučila, umím si spočítat pouze mzdu. Moje dcera přišla domů, že potřebuje vědět rozdíl mezi druhy účtů a typi účtu - potřebuje něco jako počku. Pomozte nám prosím. Předem velice děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 10. 2006 16:06

      Dana W (neregistrovaný)

      Re: Typy účtů
      Nevím, zda jde o správnou odpověď - účty

      rozvahové (vykazujete na nich stav svého majetku a zdrojů jeho financování, tzn. např. peníze, investiční majetek, pohledávky, závazky) - mohou být buď aktivní nebo pasivní - záleží na druhu zápisu aktivní - zjednodušeně - jsou majetek - pasivní - zdroje financování (kapitál, fondy, závazky)

      Výsledkové (náklady x výnosy) - nákladové se považují za aktivní, tzn. využívá se zpravidla strana má dáti, výnosové za pasivní, jejich rozdíl je hospodářský výsledek

      Podrozvahové - slouží k podrozvahové evidenci, osobně je vůbec nepoužívám, můj program to neumí :-)))

      Pak jsou účty závěrkové - účet hospodářského výsledku a počáteční a konečný účet rozvažný, tj. účty na které při uzavírání, otevírání účetnictví převádíte konečné/počáteční stavy ostatních účtů

      Pokud potřebujete ještě něco, dejte vědět.

    • 5. 10. 2006 17:55

      Dana W (neregistrovaný)

      Re: Typy účtů
      Za málo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).