Hlavní navigace

Souběžné pracovní poměry

• (neregistrovaný) 194.228.13.---

23. 10. 2016 12:38

Prosím, neporadil by jste mi někdo.
    Zaměstnanec, který u nás pracuje má dva pracovní poměry. U nás na DPČ (8.000 Kč hrubého) a hlavní pracovní poměr, kde odvádí odvody sociální i zdravotní (odvede stanovené částky).
    mám mu strhávat u nás sociální a zdravotní, když už požadované odvody zaplatil v HPP?
    Je chyba, když jsem mu strhla v měsíci září sociální i zdravotní odvody a u zdravotního odvodu ještě doplatek do minima (257,-Kč) a dosud nemám doklad od jeho zaměstnavatele z HPP, že mu byly odvody strhnuty.
    Děkuji
    Hedvika

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 10. 2016 18:24

Eva (neregistrovaný) 46.252.233.---

Pokud je to dohoda o pracovní činnosti a nikoli dohoda o provedení práce, tak z částky 8000 Kč musíte odvádět sociální i zdravotní pojištění, a to bez ohledu na to, jestli má pracovník kromě této dohody ještě někde jinde hlavní pracovní poměr nebo ne.

Kdyby to byla dohoda o provedení práce, tak u ní se SP a ZP neodvádí, pokud je  měsíční odměna ve výši do 10.000 Kč.

• 27. 10. 2016 1:24

ivzez

O dva pracovní poměry by šlo, kdyby šlo o dvě pracovní smlouvy.
      Práce na základě DPČ je prací konanou mimo pracovní poměr.

Z odměny z DPČ musíte sociální a zdravotní pojištění odvádět již od 250 Kč. Zdravotní pojištění
      jste dopočetla a strhla správně, protože Vám zaměstnanec nedoložil, že zdravotní pojištění za něj
      v potřebné výši odvádí jeho hlavní zaměstnavatel.

• 27. 10. 2016 2:32

ivzez

Omlouvám se za překlep, mělo být od 2.500 Kč měsíčně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).