Hlavní navigace

Fakturace zboží

  • (neregistrovaný) 88.102.2.---

    6. 10. 2006 15:00

    Prosím o radu při fakturaci zboží:

    V průběhu měsíce dělám výdejky zboží ze skladu. Podle zákona musím vystavit daň.doklad do 15 dnů od zd.plnění. Takže vždy vzápětí od vystavení výdejky ze skladu vytvořím fakturu.

    Nyní jsme ale uzavřeli obch.kontrakt, kde budu posílat zboží průběžně dle potřeby několikrát za měsíc, ale fakturu chce obchodní partner jenom jednu za všechno zboží vydané v tomto měsíci.
    Pokud si do obchodní smlouvy dám, že bude fakturovat jednou za měsíc s datem posl.dne v měsíci, neporušuji tím zákon o DPH?

    Kde mohu něco najít o souhrnné fakturaci?

    děkuji

    Martina

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 10. 2006 15:28

      Vlaďka (neregistrovaný) 212.20.71.---

      Re: Fakturace zboží
      §21 odst.11 ZDPH- opakované plnění, pokud se jedná o zboží stejného druhu. Jestli to splňujete, tak lze fakturovat jak výše uvedeno.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).