Hlavní navigace

nemocenská

• (neregistrovaný) 88.101.87.---

7. 10. 2006 16:46

Dobrý den,
    nevím, jak mám vypočítat nemocenskou zaměstanaci, který nastoupil 1. 9. 2006 do pracovního poměru a 25. 9. 2006 onemocněl. V prac. smlouvě má hrubou mzdu 20.000,--.
    Mám ve vyměřovacím základu počítat s částkou 20.000,--, nebo bude vyměř. základ jen za odpracované dny?

V druhém případě by mě zajímalo, jak mám proplatit zaměstnankyni Poukaz k odbornému ošetření u zubního lékaře?

Předem děkuji za rychlou odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 10. 2006 22:21

Jiřka (neregistrovaný) 212.24.154.---

Re: nemocenská
      Použijete skutečně zúčtovanou hrubou mzdu za září, kterou podělíte zářijovými kal. dny, od kterých nejdříve odečtete promaroděné zářijové kalendářní dny. A následuje obvyklý postup.
      Ošetření proplatíte v délce doby nezbytně nutné k ošetření, pokud toto ošetření nebylo možné vyřídit mimo pracovní dobu zaměstnance a pokud je ten zubař nejblíže k pracovišti nebo bydlišti. Pokud si vybral vzdálenějšího zubaře, pak proplatíte pouze takovou dobu, která by byla nezbytně nutná při návštěvě bližšího zubaře. Použijete hodinový průměr, vypočítaný z jejích výdělků v minulém kalend. čtvrtletí, pokud v něm odpracovala alespoň 22 směn. Je to vlastně ten hodinový průměr, který v tomto čtvrtletí používáte pro proplácení dovolené nebo svátků. Pokud v minulém čtvrtletí neodpracovala aspoň 22 směn, použijete průměr pravděpodobný, který určíte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).