Hlavní navigace

koeficient

  • (neregistrovaný) 195.47.4.---

    8. 10. 2006 13:51

    Prosim o radu, poraďte mi u jakých činností se používá koeficient. Jestli tomu zatím dobře rozumím tak by se to mělo týkat pronájmu. Poraďte mi prosím jaký je rozdíl když budovu budu pronajímat plátcům DPH a nebo neplátcům? Můžu si u plátců uplatnit plný nárok na odpočet DPH - třeba u el. energie, plynu, vody? Prosím zkušenější poraďte.Nemám žádné zkušenosti.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 10. 2006 8:25

      Dáša (neregistrovaný) 212.158.149.---

      Re: koeficient
      U přefakturací - energie, plyn, voda atd - uplatňujete plnou výši. Koeficientem krátíte v případě máte-li přijatá plnění, která použijete jak pro plnění s DPH tak bez DPH. Například opravíte-li budovu, kde sídlí nájemníci s osvobozeným nájmem - tam si neupltníte žádné DPH. Opravíte-li budovu kde jsou nájemníci jak s osvobozeným nájmem tak s nájmem kde vyčíslujete DPH ( tyto nájemníky máte povinnost ohlásit na FU - § 56 odst.5 ), tak zde krátíte koeficientem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).