Hlavní navigace

Prodej budovy-osvobození plnění

  • (neregistrovaný) 84.42.221.---

    9. 10. 2006 10:14

    Dobré dopoledne,
    prosím Vás, prodáváme budovu, jsme plátci DPH. Dle § 56 je převod staveb při splnění časových podmínek osvobozen od daně bez nároku na odpočet daně. Mohl by mi prosím někdo jednoduše vysvětlit, co je myšleno tím " bez nároku na odpočet daně"?
    Např. koupím budovu od neplátce, tzn.bez DPH a roky ji používám zčásti pro vlastní podnikání, zčásti ji pronajímám, a to jak plátcům tak neplátcům DPH. Z nákladů na tuto budovu si nárokuji DPH, které krátím koeficientem. Po letech se rozhodnu,že budovu prodám,prodej je pro mě osvobozeným plněním dle §56. A teď nerozumím tomu, kdy nemám nárok na odpočet DPH dle toho ustanovení " bez nároku na odpočet daně" ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 10. 2006 13:43

      Jiřka II (neregistrovaný) 89.185.224.---

      Re: Prodej budovy-osvobození plnění
      V § 56 je ale výslovně uvedeno:
      odst. 1 "Převod staveb, bytů a nebytových prostor je osvobozen od daně po uplynutí tří let od nabytí nebo kolaudace...." Není tam napsáno nic o "osvobození od daně bez nároku na odpočet daně". Prodej je tedy pro Vás osvobozeným plněním pokud splňujete časový test.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).