Hlavní navigace

DPH při dodávce zboží do třetí země

  • (neregistrovaný) 62.177.95.---

    9. 10. 2006 10:54

    Dobrý den, pokud prodám zboží do třetí země (není součástí EU) a toto zboží zákazníkovi zároveň i dovezu. Z pohledu DPH je prodej zboží do třetí země osvobozen od DPH, jak je to ale s DPH za přepravu, která je napsána na té samé faktuře jako zboží? U toho bude nejaké DPH, pokud počátek přepravy je v ČR? Zákazník si u nás koupí zboží i s dovozem do jeho země, takže my mu to na svoje náklady dovezeme, ale je to již v kalkulaci za toto zboží.
    Děkuji moc za pomoc! Jana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 10. 2006 12:03

      Barbara (neregistrovaný) 80.188.29.---

      Re: DPH při dodávce zboží do třetí země
      Jedná se o osvobozené plnění viz. § 69 - přeprava a služby přívo vázané na dovoz a vývoz zboží.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).