Hlavní navigace

ABRA G3 - uzávěrka a převody zůstatků

• (neregistrovaný) 82.113.48.---

9. 10. 2006 11:11

Dobrý den, prosím o pomoc. V SW Abra G3 jsem dělala roční závěrku a až teď jsem s hrůzou zjistila, že se mi neuhrazená ztráta nepřeúčtovala. Udělala jsem v modulu "účetnictví" závěrku, tam se mě to ptalo, kam chci zaúčtovat HV, dala jsem na 429xxx ale v hlavní knize to zaúčtováno není. Prosím poraďte jak Vy děláte roční závěrku. Díky moc za pomoc.
    Vlaďka

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 10. 2006 10:34

Petr123456789 (neregistrovaný) 195.50.110.---

Re: ABRA G3 - uzávěrka a převody zůstatk
      Hezký den přeji,
      Myslím, že se nemusíte děsit. Mně to dělá totéž: výsledek hospodaření chci v rámci účetní závěrky zaúčtovat na 431xxx, nicméně to neznamená, že ho v předvaze k uzavíranému roku k 31.12.xx opravdu najdu. Toto účtování se uskutečnění "někde" v G3 v rámci převodu výsledkových účtů na účet zisků a ztrát a rozvahových účtů na konečný účet rozvažný (vč. výsledku hospodaření) a na příslušném účtě se objeví až k 01.01.XX následujícího období.
      Schválně si to zkuste. V hlavní knize tato transakce prostě není, taktéž nevím, proč, ale prozatím s tím ani auditoři neměli problémy a v Aktisu mi to vysvětlili tak, že jde vlastně o závěrkové operace mimo hlavní knihu. S tím sice nesouhlasím, ale po technologické stránce to nezměním. Takže si zkuste, zda alespoň k 01.01 či k dalšímu dni, pokud není závěrka k 31.12., je výsledek hospodaření, ve Vašem případě ztráta, na správném účtu.
      Nashledanou.

>Dobrý den, prosím o pomoc. V SW Abra G3 jsem dělala
      >roční závěrku a až teď jsem s hrůzou zjistila, že se mi
      >neuhrazená ztráta nepřeúčtovala. Udělala jsem v modulu
      >"účetnictví" závěrku, tam se mě to ptalo, kam chci
      >zaúčtovat HV, dala jsem na 429xxx ale v hlavní knize to
      >zaúčtováno není. Prosím poraďte jak Vy děláte roční
      >závěrku. Díky moc za pomoc.
      >Vlaďka

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).