Hlavní navigace

PN-kontrola

• (neregistrovaný) 195.39.44.---

9. 10. 2006 15:39

Dobrý den, chtěla bych se zeptat co všechno by bylo za komplikace kdyby mi přišla kontrola a ja nebyla doma. Jsem na PN /těhotenství/, protože nemužu vykonávat svou profesi /zdr. sestra - infekce, těžká práce, noční směna/ dr. mi vystavila PN ale s omezenýma vycházkama. To musím kromě 4 hodin denně sedět pořád doma??????
    Děkuji za popř. odpověď.

PS. Jak je možné, že některý dr. muže vystavit vycházky na 4 hodiny denně a jiný neomezeně???

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 10. 2006 18:49

AM (neregistrovaný) 82.100.43.---

Re: PN-kontrola
      Délku vycházek stanoví lékař s ohledem na zdravotní stav pacienta. Dospěl-li váš lékař k názoru, že vycházka v delším časovém úseku by nebyla vhodná vzhledem k vašemu zdravotnímu stavu, tak rozhodl tak, jak uznal za vhodné. Snad by bylo i možné po dohodě s ním délku vycházek v budoucím čase upravit na dobu delší. Ovšem konečné rozhodnutí záleží jen na něm. Co se týká vaší povinnosti zdržovat se doma v době mimo vycházek - komplikace by mohly přijít ve formě kontroly z OSSZ, která kontroluje dodržování léčebného režimu (člověk je na neschopence zpravidla z důvodu špatného zdravotního stavu) a následně by mohlo dojít ke krácení nemocenských dávek (to záleží na OSSZ).
      Z vašeho dotazu mi vyplývá, že nemůžete vykonávat svou práci z důvodu rizikového pracovního prostředí, ale to měl především řešit zaměstnavatel přeřazením na jinou vhodnější práci po dobu vašeho těhotenství. Vyřešil-li to lékař a jste jako zdravý člověk na DNP,pak vám nezbývá než se podřídit režimu stanovenému ošetřujícím lékařem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).