Hlavní navigace

Potvrzení o studiu

  • (neregistrovaný) 85.207.85.---

    10. 10. 2006 12:36

    Zaměstnanec donesl potvrzení o studiu syna - pro úlevu na dani, kde studuje v od 1.9.2006 do 30.6.2007, vystaveno dne 4.10.2006. Můžu mu dát úlevu i za září?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 10. 2006 15:52

      Líba (neregistrovaný) 80.95.127.---

      Re: Potvrzení o studiu
      Jsem, ale nenapadá mne, kterým paragrafem to dokázat. Proč myslíte, že by za září neměl nárok? Protože přinesl potvrzení pozdě?
      Moje dcera ho taky ještě nepřinesla.

    • 10. 10. 2006 16:00

      Líba (neregistrovaný) 80.95.127.---

      Re: Potvrzení o studiu
      >>>>Zaměstnanec donesl potvrzení o studiu syna - pro
      >>>>úlevu
      >>>>na dani, kde studuje v od 1.9.2006 do 30.6.2007,
      >>>>vystaveno dne 4.10.2006. Můžu mu dát úlevu i za září?
      >>>
      >>>
      >>>Ano, už v měsíci, kdy se stal studentem.
      >>
      >>Jste si jistá?
      >
      >Jsem, ale nenapadá mne, kterým paragrafem to dokázat.
      >Proč myslíte, že by za září neměl nárok? Protože
      >přinesl potvrzení pozdě?
      >Moje dcera ho taky ještě nepřinesla.

    • 10. 10. 2006 18:33

      Líba (neregistrovaný) 88.103.26.---

      Re: Potvrzení o studiu
      >>>>>Zaměstnanec donesl potvrzení o studiu syna - pro
      >>>>>úlevu
      >>>>>na dani, kde studuje v od 1.9.2006 do 30.6.2007,
      >>>>>vystaveno dne 4.10.2006. Můžu mu dát úlevu i za září?
      >>>>
      >>>>
      >>>>Ano, už v měsíci, kdy se stal studentem.
      >>>
      >>>Jste si jistá?
      >>
      >>Jsem, ale nenapadá mne, kterým paragrafem to dokázat.
      >>Proč myslíte, že by za září neměl nárok? Protože
      >>přinesl potvrzení pozdě?
      >>Moje dcera ho taky ještě nepřinesla.

      Tak jsem to našla. Zákon o dani z příjmu § 35 c, odst.(10) Poplatníkovi, který vyživuje dítě jen jeden kalendářní měsíc nebo několik kalendářních měsíců ve zdaňovacím období, lze poskytnout daňové zvýhodnění ve výši 1/12 za každý kalendářní měsíc, na jehož počátku byly splněny podmínky pro jeho uplatnění. Daňové zvýhodnění lze uplatnit již v kalendářním měsíci, ve kterém se dítě narodilo, nebo ve kterém začíná soustavná příprava dítěte na budoucí povolání...
      >

    • 11. 10. 2006 13:19

      Eva (neregistrovaný) 80.188.1.---

      Re: Potvrzení o studiu
      >>>>>>Zaměstnanec donesl potvrzení o studiu syna - pro
      >>>>>>úlevu
      >>>>>>na dani, kde studuje v od 1.9.2006 do 30.6.2007,
      >>>>>>vystaveno dne 4.10.2006. Můžu mu dát úlevu i za září?
      >>>>>
      >>>>>
      >>>>>Ano, už v měsíci, kdy se stal studentem.
      >>>>
      >>>>Jste si jistá?
      >>>
      >>>Jsem, ale nenapadá mne, kterým paragrafem to dokázat.
      >>>Proč myslíte, že by za září neměl nárok? Protože
      >>>přinesl potvrzení pozdě?
      >>>Moje dcera ho taky ještě nepřinesla.
      >
      >Tak jsem to našla. Zákon o dani z příjmu § 35 c,
      >odst.(10) Poplatníkovi, který vyživuje dítě jen jeden
      >kalendářní měsíc nebo několik kalendářních měsíců ve
      >zdaňovacím období, lze poskytnout daňové zvýhodnění ve výši
      >1/12 za každý kalendářní měsíc, na jehož počátku byly
      >splněny podmínky pro jeho uplatnění. Daňové zvýhodnění
      >lze uplatnit již v kalendářním měsíci, ve kterém se
      >dítě narodilo, nebo ve kterém začíná soustavná příprava
      >dítěte na budoucí povolání...


      >>
      586/1992 Sb. § 38 k, odst. 2)

      ...... K předloženým dokladům potvrzujícím skutečnost, že poplatník nebo vyživované dítě je studentem nebo žákem soustavně se připravujícím na budoucí povolání studiem nebo předepsaným výcvikem, však plátce daně přihlédne již počínaje kalendářním měsícem, v němž budou tyto skutečnosti plátci daně prokázány.

      Prokázány byly až v říjnu - potrvzení o studiu ze dne 4.10.2006

    • 11. 10. 2006 15:52

      Líba (neregistrovaný) 88.103.26.---

      Re: Potvrzení o studiu
      >>>>>>>>Zaměstnanec donesl potvrzení o studiu syna - pro
      >>>>>>>>úlevu
      >>>>>>>>na dani, kde studuje v od 1.9.2006 do 30.6.2007,
      >>>>>>>>vystaveno dne 4.10.2006. Můžu mu dát úlevu i za září?
      >>>>>>>
      >>>>>>>
      >>>>>>>Ano, už v měsíci, kdy se stal studentem.
      >>>>>>
      >>>>>>Jste si jistá?
      >>>>>
      >>>>>Jsem, ale nenapadá mne, kterým paragrafem to dokázat.
      >>>>>Proč myslíte, že by za září neměl nárok? Protože
      >>>>>přinesl potvrzení pozdě?
      >>>>>Moje dcera ho taky ještě nepřinesla.
      >>>
      >>>Tak jsem to našla. Zákon o dani z příjmu § 35 c,
      >>>odst.(10) Poplatníkovi, který vyživuje dítě jen jeden
      >>>kalendářní měsíc nebo několik kalendářních měsíců ve
      >>>zdaňovacím období, lze poskytnout daňové zvýhodnění
      >>>ve
      >>>výši
      >>>1/12 za každý kalendářní měsíc, na jehož počátku byly
      >>>splněny podmínky pro jeho uplatnění. Daňové
      >>>zvýhodnění
      >>>lze uplatnit již v kalendářním měsíci, ve kterém se
      >>>dítě narodilo, nebo ve kterém začíná soustavná
      >>>příprava
      >>>dítěte na budoucí povolání...
      >>
      >>
      >>>>
      >>586/1992 Sb. § 38 k, odst. 2)
      >>
      >>...... K předloženým dokladům potvrzujícím
      >>skutečnost, že poplatník nebo vyživované dítě je
      >>studentem nebo
      >>žákem soustavně se připravujícím na budoucí povolání
      >>studiem nebo předepsaným výcvikem, však plátce daně
      >>přihlédne již počínaje kalendářním měsícem, v němž
      >>budou
      >>tyto skutečnosti plátci daně prokázány.
      >>
      >>Prokázány byly až v říjnu - potrvzení o studiu ze dne



      >>4.10.2006
      >
      >Opravuji - odst. 1)


      Máte pravdu, tohle mi uniklo. Omlouvám se všem, které jsem mystifikovala. Počkám si na roční zúčtování.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).