Hlavní navigace

záruka na práci

  • (neregistrovaný) 193.179.31.---

    10. 10. 2006 12:48

    Dobrý den! Jaká je, prosím Vás záruka na stavební páce jestliže mám pouze smlouvu a práci vykonávala FO podnikatel, který to fakturoval s.r.o. a ta to fakturovala nám? A v jakém paragrafu to najdu. Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 10. 2006 14:02

      graver (neregistrovaný) 193.85.226.---

      Re: záruka na práci
      Není podstatné, kdo práce prováděl, ale kdo má k vám smluvní závazek - ten nese záruční povinnost a ten z ní také plní (třeba opět pomocí jiného subjektu).
      Jste-li nepodnikatel, máte záruku 18 měsíců (§654/1 ObčZ).
      Jde-li o vztah mezi podnikateli dle ObchZ, musí být záruka (resp. její délka) upravena smluvně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).