Hlavní navigace

Faktura z EU

  • (neregistrovaný) 188.175.174.---

    9. 11. 2016 6:14

    Mohu dát fakturu přijatou - zboží, Slovenský dodavatel - plátce, která byla doručena 26.10.  ale vystavení má 15.9.2016 do DPH a KH v 10/2016 ? 

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 11. 2016 12:18

      M.M. (neregistrovaný) 2a00:1028:8b43:----:----:----:----:----

      Dobrý den,

      toto jsem řešil obdobně u FD v režimu RPDP ( tzv. tuzemský RCH dle §92a) u Vás jde o RPDP zahraniční ( tzv. Vat Reversed z EU ), bohužel docházelo k rozdílným výkladům ze strany FÚ, proto bylo dáno na GFŘ. Odpověď je v textu.

      [font=Arial\]Odpověď na dotaz ohledně kontrolního hlášení[/font]
      [font=Arial\] [/font]
      K Vašemu dotazu doručenému elektronicky na Generální finanční ředitelství
      dne 13. 6. 2016 ve věci podání kontrolního hlášení dle § 101c a násl. zákona č. 235/2004
      Sb., o DPH, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o DPH“), Vám sdělujeme
      následující:
      Plátce, který přijal zdanitelné plnění v režimu přenesení daňové povinnosti dle § 92a zákona
      o DPH, je povinen podat kontrolní hlášení v souladu s ustanovením § 101c odst. 1 písm. b)
      zákona o DPH.
      V režimu přenesení daňové povinnosti je plátce, pro kterého bylo zdanitelné plnění
      s místem plnění v tuzemsku uskutečněno, povinen přiznat daň ke dni uskutečnění
      zdanitelného plnění (§ 92a odst. 1 zákona o DPH).
      U přijatého daňového dokladu se každé jednotlivé zdanitelné plnění v režimu přenesení
      daňové povinnosti vykazuje v části B.1. kontrolního hlášení za období, kdy se dané plnění
      uskutečnilo (datum uskutečnění zdanitelného plnění musí být vyšší než 31. 12. 2015).
      Pokud příjemce zdanitelného plnění v režimu přenesení daňové povinnosti obdrží daňový
      doklad později, přiznává předmětnou transakci buď prostřednictvím dodatečného daňového
      přiznání k DPH (§ 43 zákona o DPH ve spojitosti s § 141 zákona č. 280/2009 Sb., daňový
      řád, ve znění pozdějších předpisů) a následného kontrolního hlášení (§ 101f zákona o DPH)
      za období, ve kterém se dané plnění uskutečnilo, nebo má možnost uplatnit postup dle
      ustanovení § 104 odst. 1 zákona o DPH (v případě, že má plný nárok na odpočet z
      příslušného plnění) a přiznat transakci v řádném daňovém přiznání k DPH a kontrolním
      hlášení za pozdější období.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).