Hlavní navigace

faktura v cizí měně

  • (neregistrovaný) 85.160.168.---

    11. 10. 2006 10:09

    Dobrý den,

    prosím zkušené o radu se zaúčtováním :

    Mám fakturu za dopravu vystavenou od české firmy.
    Doprava byla za zboží z dovozu.
    Měna faktury : USD
    celková částka zahrnuje i DPH.
    Při vystavení použit kurz 22,464.

    Nejsem si jistá se členěním DPH, jedná se o tuzemské plnění nebo o dovoz zboží ?

    Mám tuto fakturu zaúčtovat jako fakturu v cizí měmě a pak vyměřit DPH nebo ji mám zaúčtovat jako fakturu od tuzemského dodavatele v CZK ?

    V tomhle případě mi to není tak úplně jasné.

    Poradí mi prosím někdo zkušený ?

    Děkuji moc,
    Josefína

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 10. 2006 10:15

      Dana W (neregistrovaný) 85.70.1.---

      Re: faktura v cizí měně
      Názor:
      Pokud je ta firma tuzemská, může sice fakturovat v USD, ale měla by na faktuře uvádět rozpis v tuzemské měně viz. § 26 zákona o DPH odst. 1. Pokud je nedonutíte k předělání faktury, pak použijte kurz, který Vám vyčíslili a přepočtěte základ daně a daň na CZK. Je-li dodavatel česká firma, chováte se k dokladu jako k tuzemskému.

    • 11. 10. 2006 12:29

      Josefína (neregistrovaný) 85.160.173.---

      Re: faktura v cizí měně
      Dobrý den Dano, Děkuji za Vaší zprávu.
      Omlouvám se, zapoměla jsem napsat, že ta tuzemská firma rozepsala i českou měnu. Zarazilo mě to, že se jedná o přepravu zboží z dovozu a najednou jsme byla na vážkách jak k takovému dokladu přistupovat, resp. jak ho účtovat. Po přečtení Vaší zprávy mě okamžitě trklo, že máte pravdu, že k tomu mám přistupovat jako k tuzemskému dokladu. Má to logiku. Díky moc, jste moc hodná a moc jste mi pomohla.
      Hezký den,
      Josefína

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).