Hlavní navigace

Intrastat POMOC!!!!

• (neregistrovaný) 212.20.103.---

11. 10. 2006 12:03

Dobrý den, už jsem žádala o radu níže, ale žádná odezva. Prosím poraďte:
    dělám poprvé Intrastat a nevím jaký kód mám napsat do kódu zboží. Dovážíme lineární pohony na otevárání oken. Na faktuře je rozepsané zboží a u něho jsou kódy (stejné jako v cel. sazebníku pro intrastat), jsou tam ale u každého zboží jiné. Nevím zda mám napsat do výkazu kód který převažuje na faktuře nebo se vypisují z faktury všechny položky zboží a k nim kódy (což mi příjde blbost, protože nebudu znát hmotnost jednotlivých položek). Dále nevím jak zjistit z faktury nebo dod. listu druh dopravy (nikde to tam nevidim napsané).
    Děkuji za radu
    Jana

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 10. 2006 23:42

Ilona (neregistrovaný) 85.50.131.---

Re: Intrastat POMOC!!!!
      do vykazu musite napsat vsechny polozky - kazdou zvlast. Pokud se lisi jednotlive kody, tak nelze scitat a psat dohromady.
      Hmotnost bohuzel musite odhadnout - delame to tak vsichni ;) Je to tezke, ja vim, zvlast, kdyz chteji cistou vahu bez obalu (na vsech prepravnich dokumentech, co jsem videla, je vaha i s paletou ;).
      Co se tyce dopravy, tak zalezi co mate dojednano s prodavajicich - kdo hradi dopravu a jak se zbozi prepravuje - pak lepe urcite podminku Incoterms. Napiste o te doprave vice podrobnosti (jestli je cena zahrnuta v cene zbozi, nebo je zvlast, jestli vam chodi faktura od spedice apod.) , treba to dame dohromady.

• 15. 10. 2006 0:45

Míša (neregistrovaný) 88.103.128.---

Re: Intrastat POMOC!!!!
      Odpověď výše je zcela jistě správná a opravdu je nutné rozepisovat. Pokud potřebujete poradit píši Vám e-mail, tak klidně napiště a ráda Vám poradím.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).