Hlavní navigace

Silniční daň - vozidlo nepoužíváno

  • (neregistrovaný)

    11. 10. 2006 14:53

    Dobrý den, musí platit firma silniční daň za této situace?:
    osobní vozidlo je vlastnictvím firmy, není ale ve firmě používáno - neplatí se zákonné pojištění. Osobní vozidlo je ale stále registrováno na firmu, není odhlášeno.
    Děkuji Vám moc za radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 10. 2006 15:49

      B.N. (neregistrovaný)

      Re: silniční daň - vozidlo nepoužíváno
      Když máte auto v majetku firmy, musíte platit sil. daň, i když nejezdí.

    • 11. 10. 2006 17:10

      DM (neregistrovaný)

      Re: silniční daň - vozidlo nepoužíváno
      Toto téma se tu hodně probírá v době daň. přiznání Siln. daně tj. leden. Hledejte. Já jsem si to vloni ověřovala na FU a nakonec jsem auto na které v tom roce nebyly žádné PHM - stálo ve dvoře a nejezdilo se s ním, tak na to jsem nakonec daň neplatila.

    • 11. 10. 2006 17:21

      Anonymní (neregistrovaný)

      Re: silniční daň - vozidlo nepoužíváno
      Odpověď najdete v § 2 zákona o dani silniční:
      Předmětem daně silniční jsou silniční motorová vozidla a jejich přípojná vozidla registrovaná a provozovaná v České republice, JSOU-LI POUŽÍVÁNA k podnikání nebo k jiné samostatné výdělečné činnosti nebo jsou používána v přímé souvislosti s podnikáním anebo k činnostem, z nichž plynoucí příjmy jsou předmětem daně z příjmů u subjektů nezaložených za účelem podnikání podle zvláštního právního předpisu.
      Bez ohledu na to, zda jsou používána k podnikání, jsou předmětem daně vozidla s největší povolenou hmotností alespoň 12 tun určená výlučně k přepravě nákladů a registrovaná v České republice.

      Pokud jste auto nepoužívali a je do 12t, pak SD neplatíte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).