Hlavní navigace

přefakturace- DUZP jiné než na pův. fa

  • (neregistrovaný) 212.96.178.---

    11. 10. 2006 15:17

    prosím o radu, mám fakturu z června s DUZP 21.6.2006,
    chci v říjnu tuto fakturu přefakturovat s DUZP
    4.10.2006.
    Týká se to přefakturace:
    1. faktura:zboží koupeno v EU dne 21.6. - faktura vystavena 21.6. + přefakturace aukčního poplatku).
    2 .faktura: Přefakturace služby poskytnuté tuzemským dodavatelem z 21.6.(DUZP) - doprava zboží z EU do ČR).
    Lze DUZP 4.10.2006? Důvod přefakturace: firma existovala až od října.
    Je toto napadnutelné finanční úřadem. Pokud ano, prosím o §. V §21 jsem nic takového nenašla - možná špatně čtu.

    Děkuji moc moc předem

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 10. 2006 16:00

      Dáša (neregistrovaný) 212.158.149.---

      Re: přefakturace- DUZP jiné než na pův.
      Opět!! Která firma existovala od října ? A Vy jste to zboží dodala kdy ? V 6/06 nebo v 10/06. Jestli jste dodala v 6/06 tak musí být DUZP v 6/06. Jestli u Vás leželo od 6/06 a prodala jste ho v 10/06 pak DUZP 10/06.

    • 12. 10. 2006 9:16

      Martina (neregistrovaný) 212.96.178.---

      Re: přefakturace- DUZP jiné než na pův.
      Dobrý den paní Dášo, odběratelská firma existuje až od října. Zboží jsme dodali až v říjnu - odběratelská firma do té doby neexistovala. Přefakturovaná doprava poskytnutá tuzemským dodavatelem (na faktuře je doprava do města - kde sídlí odběratel - uvedeno jen město). Prosím poraďte mi, zda to je napadnutelné finančním úřadem. Jakým § se když tak bránit. Děkuji moc za Vaši trpělivost.

    • 12. 10. 2006 10:19

      Dáša (neregistrovaný) 212.158.149.---

      Re: přefakturace- DUZP jiné než na pův.
      >>>prosím o radu, mám fakturu z června s DUZP 21.6.2006,
      >>>
      >>>chci v říjnu tuto fakturu přefakturovat s DUZP
      >>>4.10.2006.
      >>>Týká se to přefakturace:
      >>>1. faktura:zboží koupeno v EU dne 21.6. - faktura
      >>>vystavena 21.6. + přefakturace aukčního poplatku).
      >>>2 .faktura: Přefakturace služby poskytnuté tuzemským
      >>>dodavatelem z 21.6.(DUZP) - doprava zboží z EU do
      >>>ČR).
      >>>
      >>>Lze DUZP 4.10.2006? Důvod přefakturace: firma
      >>>existovala až od října.
      >>>Je toto napadnutelné finanční úřadem. Pokud ano,
      >>>prosím o §. V §21 jsem nic takového nenašla - možná
      >>>špatně
      >>>čtu.
      >>>
      >>>Děkuji moc moc předem
      >>
      >>Opět!! Která firma existovala od října ? A Vy jste to
      >>zboží dodala kdy ? V 6/06 nebo v 10/06. Jestli jste
      >>dodala v 6/06 tak musí být DUZP v 6/06. Jestli u Vás
      >>leželo od 6/06 a prodala jste ho v 10/06 pak DUZP
      >>10/06.

      >
      >Dobrý den paní Dášo, odběratelská firma existuje až od
      >října. Zboží jsme dodali až v říjnu - odběratelská
      >firma do té doby neexistovala. Přefakturovaná doprava
      >poskytnutá tuzemským dodavatelem (na faktuře je doprava
      >do města - kde sídlí odběratel - uvedeno jen město).
      >Prosím poraďte mi, zda to je napadnutelné finančním
      >úřadem. Jakým § se když tak bránit. Děkuji moc za Vaši
      >trpělivost.

      DUZP je den dodání zboží. Takže podle mě není žádný problém. A do ceny zboží můžete promítnout i cenu za dopravu a nemusíte uvádět že se jedná o přefakturaci. Je běžné že zboží pořídíte v lednu - uplatníte DPH a prodáte v říjnu - odvedete DPH.

    • 12. 10. 2006 11:43

      Martina (neregistrovaný) 212.96.178.---

      Re: přefakturace- DUZP jiné než na pův.
      Problém je v tom, že musím zboží a službu přefakturovat - nechceme navyšovat cenu. Nevedu sklad (ne 111). A jedna faktura za zboží a za akční poplatek je v EURech (zboží pořízeno v EU) a druhá faktura za dopravné je v Kč (tuzemská faktura za přepravné). Proto přefakturovávám - vystavuji faktury s DUZP až v 10/2006- i když obě jsou s DUZP v 6/2006. Chci zjistit, jestli to tak můžu mít, nebo raději přemluvit jednatele, že navýším cenu a vystavím normálně fakturu.
      No a fakturu v EURech přesto, že přefakturovávám, tak je cena navýšená o 19% oproti původní faktuře (dodání zboží z EU - samovyměření a odpočet DPH proběhl v červnu).
      Děkuji Vám moc za Vaši trpělivost se mnou.

    • 12. 10. 2006 12:09

      Dáša (neregistrovaný) 212.158.149.---

      Re: přefakturace- DUZP jiné než na pův.
      Vyhla bych se té přefakturaci. Jesliže prodáte alespoň za nákupní cenu tak si to u FU obhájíte. Ještě k tomu říkáte že je to ojedinělý případ. Den dodání zboží je 10/2006 . Nebála bych se toho , dala bych 10/06 odvedla za 10/06. je to v pořádku.

    • 12. 10. 2006 13:06

      xx (neregistrovaný) 62.168.13.---

      Re: přefakturace- DUZP jiné než na pův.
      Souhlasím s paní Dášou. Jakápak přefakturace, vy jste nakoupili a prodáváte, třeba za stejnou cenu. Tak proč pořád trváte na přefakturaci?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).