Hlavní navigace

V.O.S. - minimální základ daně

  • (neregistrovaný) 217.197.144.---

    12. 10. 2006 7:03

    Dobrý den všem!
    společník v.o.s. bez dalších příjmů rozdělil na sebe zisk z v.o.s. vztahuje se na něj uplatnění minimálního základu daně při podávání DPFO ?
    Jak v případě ztráty v.o.s.,na které se společník příslušným podílem podílí.
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 10. 2006 13:11

      Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: V.O.S. - minimální základ daně
      Společník v.o.s zdaňuje svůj podíl na HV dle § 7 a vztahuje se na něho minimální základ daně. Pokud bylo v minulosti dosaženo ztráty a má dle zákona nárok na uplatnění této ztráty, pak si ji může v DOFO uplatnit za dodržení zákonných podmínek (není mu stanoven v daném roce min. základ daně). V případěm že za daný rok dosáhl (má podíl) ztráty a vztahuje se na něho min. základ daně, pak odvádí daň z tohoto min. základu daně. Ztrátu lze uplatnit v dalších obdobích, pokud splní podmínky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).