Hlavní navigace

Žádost o radu

• (neregistrovaný) 88.100.149.---

12. 10. 2006 10:57

Dobrý den,vedu daňovou evidenci a jsem plátce DPH,ale nejsem účetní a potřebuji poradit,telefonnní poplatky jsem zaúčtoval 14.dubna v den,kdy jsem je zaplatil,ale DUZP byl 10.3,datum splatnosti 28.dubna,tím se mi to zaúčtovalo do 2.čtvrtletí.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 10. 2006 11:06

Eva (neregistrovaný) 141.113.85.---

Re: Žádost o radu
      Pokud nejde o přelom roku není problém máte tři roky na uplatnění nároku na DPH, jen pokud by se Vám to stalo na konci roku, musíte podat dodatečné přiznání za prosinec nebo třetí čtvrtletí.

• 12. 10. 2006 11:11

DITA (neregistrovaný) 80.82.146.---

Re: Žádost o radu
      Pane Evžene, co se týká DPH, doklad bude podle data DUZP, tedy 10.3. a budete jej mít v 1.čtvrtletí. Samozřejmě, že si jej můžete nárokovat i později (třeba ve 2.čtvrtletí), ale jinak máte čas si jej uplatnit v 1.čtrvtletí (když jste jej měl před datem podávání přiznání k DPH, tj. v tomto případě k 25.4). Úhrada byla provedena 14.4. - podle tohoto data se Vám objeví pro daň z příjmů. Nebo jinak řečeno: Obdržel jste fakturu, zapsal ji do závazků, DUZP 10.3., tím se Vám to dostane pro DPH do 1.čtvrtletí. Až bude provedena úhrada, tj. 14.4. objeví se vám v peněžním deníku (řečeno postaru). Datum úhrady nemá nic společného se zdanitelným plněním. Nárok na odpočet Vám vznikne dle DUZP, bez ohledu kdy provedete platbu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).