Hlavní navigace

pohledávky

• (neregistrovaný) 194.108.48.---

13. 10. 2006 18:52

Dobrý den,

v oboru jsem nová a potřebovala bych poradit. Náš zákazník je v konkurzu. Vedeme daňovou evidenci a vůbec netuším, co mám udělat s pohledávkama. Tato firma nám dluží cca 40.000 Kč vč. DPH. Všechny tři faktury jsou již po splatnosti. Poradí mi prosím někdo? Předem děkuji za každý příspěvek. Elen

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 10. 2006 13:39

Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

Re: pohledávky
      Přihlašte pohledávky do konkurzu (pozor! je stanovena lhůta) a to k soudu. Adresu soudu , datum prohlášení konkurzu, konkurzního správce a číslo konkurzu zjistíte na stránkách www.justice.cz. Do konkurzu přihlašte i příslušenství pohledávky ( penále) vypočtené ke dni předcházejícímu dni prohlášení konkurzu. Nezapomeňte uvést všechny náležitosti této přihlášky a to dle zákona o konkurzu a vyrovnání. Příslušné FA, smlouvy a vše, co bude dokládat existenci pohledávky ofoťte a přiložte k přihlášce. Vše (přihlášku i fotokopie FA a ost.) zašlete na adresu konkurzního soudu ve dvojím vyhotovení. Konkurz trvá poměrně dlouhou dobu (i několik let). Po obdržení a nabytí právní moci rozvrhového usnesení dostanete část úhrady vaší pohledávky. Zbytek pohledávky vyřadíte z evidence a nebudete o tento zůstatek zvyšovat základ daně (§ 24/2y). Stejným způsobem budete postupovat i v případě. že konkurz bude zamítnut pro nedostatek majetku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).