Hlavní navigace

Koupení a zároveň zaplacení zboží v EU

• (neregistrovaný) 85.207.18.---

13. 10. 2006 21:01

Dobrý den,
    měla bych takový dotaz nevím jistě jak to bude s DPH v případě, že si zakoupím zboží v Rakousku zároveň ho tam zaplatím. Budou po mě chtít na celnici zaplatit nějaké DPH nebo ho zaplatím rovnou na místě při zakoupení zboží. Mám nárok na vrácení DPH od finančního úřadu? Jsem plátcem DPH. a prosím jak by to vypadalo kdybych byl neplátce DPH. Co je pro mě výhodnější?
    Předem děkuji za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 10. 2006 8:28

Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

Re: Koupení a zároveň zaplacení zboží v
      Nením, o jaké zboží se jedná. Pokud by to bylo zboží, které bylo určeno ke spotřebě v Rakousku, pak vás již DPH nebude zajímat a vy zaúčtujete celou částku do nákladů. Pokud jde o zboží, které bylo přepraveno do ČR a tady bude využito, pak, pokud jste plátci a pořídili jste zboží v EU od plátce, máte vy přidanit a zároveň si můžete uplatnit DPH na vstupu. Prodejce z EU by měl vystavit bez DPH a uvést tento prodej do SH. To se nestane, jelikož prodej je vč. DPH. Vás to ale nezbavuje povinnosti daň přiznat v DP (odvést DPH na výstupu) , ale zároveň si můžete daň nárokovat na vstupu. Co bude základem daně, závisí na tom, zda budete v Rakousku žádat o vrácení DPH (pokud budete mít nárok, to je nutno zjistit dle rak. zákona) - pak je ZD cena bez daně, nebo nebudete žádat o vrácení DPH a potom bude ZD cena vč. rakouské DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).