Hlavní navigace

nemocenská - ještě jednou

 • (neregistrovaný) 88.101.57.---

  14. 10. 2006 18:26

  znovu prosím o radu - pobírám nemocenské dávky u zaměstnavatele na HPP, ale na vedlejší činnost nechci dávky pobírat, raději pro ně pracuji (nemoc to dovoluje). je to problém??????
  díky, Lotta

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 10. 2006 12:08

   Olda (neregistrovaný) 82.142.89.---

   Re: nemocenská - ještě jednou
   Já mám již mnoho let zaměstnace ve VPP ( hlavní mají v jiné organizaci), když onemocní, berou si neschopenku jen v hlavním PP a ve vedlejším si práci nějak zařídí - ze celou dobu proti tomu nikdo nic neměl, pravidelně odesílám za tyto zaměstnance na konci roku ELDZ a vše OK.

  • 15. 10. 2006 17:51

   Jiřka (neregistrovaný) 212.24.154.---

   Re: nemocenská - ještě jednou
   Jestliže je člověk uznán práce neschopen pro nějakou práci, neznamená to, že je automaticky neschopen vykonávat práci jinou. Např. při chřipce může jen ležet v posteli a neměl by jít nikam. Zatímco když si zlomí nohu, nemůže vykonávat práci, při které potřebuje chodit, ale může vykonávat práci, při které mu zlomená noha nevadí. Jen je potřeba lékaři oznámit, že máte ještě druhé zaměstnání a když lékař uzná, že nemoc nebrání tuto práci vykonávat, tak vystaví neschopenku jen tam, kde tomu nemoc brání a zároveň na to na kontrolní zařídí tak, aby se nestalo, že Vás přijdou kontrolovat a Vy nebudete doma.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).