Hlavní navigace

Znovu prodej ojetých aut

 • (neregistrovaný) 83.208.81.---

  15. 10. 2006 12:26

  Prosím o váše názory.
  OSVČ-plátce, prodává ojetá auta nakoupená od plátců i neplátců. Při zprostředkování prodeje ojetého auta od plátce-nákl.auto, u kterého bylo uplatněno DPH, vydal zprostředkovatel výdaj.pokladní doklad, na kterém rozepsal DPH. Co to pro tohoto zprostředkovatele znamená? Dosud jsme toto DPH nikdy neuváděli. Plátce, který toto auto dal ke zprostředkování toto DPH odvede, ale co my? Trošku jsem tímto zaskočená. Děkuji za všechny názory.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 10. 2006 13:03

   Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

   Re: Znovu prodej ojetých aut
   Podle mne je podstatná skutečnost, zda OSVČ prodává nebo zprostředkovává prodej aut. Pokud prodává, pak používá zřejmě i zvláštní režim. Na způsobu prodeje nebo zda jde o zprostředkování bude záležet i odvod DPH.
   1). Prodej auta pořízeného od plátce: uplatní DPH na vstupu a při prodeji DPH odvede z prodejní ceny.
   2). Prodej auta ve zvl. režimu pořízeného od neplátce: na vstupu si nemá co uplatnit, při prodeji odvede DPH z rozdílu mezi cenou pořizovací a cenou prodejní.
   3). Pouze zprostředkovává prodej, pak se nikdy nestal vlastníkem a účtuje pouze o provizi za zprostředkování a z této provize odvede DPH.

  • 15. 10. 2006 13:36

   Elén (neregistrovaný) 86.49.33.---

   Re: Znovu prodej ojetých aut
   Nepoužívá náhodou program Hájek? Tam i při zprostředkování vylézá příjmový i výdajový doklad s rozepsaným DPH. Kdyby si chtěl dát tu práci, musí před vytisknutím dokladu opravit smlouvu v PC na "smluvní cenu" a po vytisknutí ji znovu vrátit na "včetně" nebo "bez" DPH, podle toho, jak to bylo předtím.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).