Hlavní navigace

Dovolená při přechodu na zkrácený fond

 • (neregistrovaný) 62.168.57.---

  16. 10. 2006 8:52

  Dobrý den, prosím o radu v následujícím případě. Naše zaměstnankyně se po ukončení peněžité pomoci v mateřství vrací na zkrácený pracovní úvazek a zbývá jí nevyčerpaná dovolená, na kterou ji vznikl nárok při práci v normálním prac. režimu, tedy v 7,5 hod. Do prac.poměru na zkrácený úvazek se vrací 1.12.2006 a k tomuto datu by jí zbývalo 19 dní dovolené v 7,5 hod. Co se s tímto nárokem stane, pokud před nástupem na zkrácený pracovní úvazek nevyčerpá celý zůstatek? Převede se jí 19 dní, ale čerpání pak bude uváděno v hodinách podle délky jejího prac. úvazku a tudíž bude vlastně díky tomuto převodu na zkrácený pracovní úvazek znevýhodněna? Nebo se používá nějaký jiný přepočet? Prosím o odkaz na příslušný pragraf. Děkuji Petra

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 10. 2006 12:00

   xxx (neregistrovaný) 83.148.12.---

   Re: Dovolená při přechodu na zkrácený fo
   Pokud pracovnice podepíše dohodu o změně pracovní smlouvy na kratší úvazek, bere na vědomí a souhlasí s tím, že při čerpání dovolené ji bude zaplacena dovolená za hodiny odpovídající zkrácené prac.době´.
   Bylo by asi rozumné, aby si zaměstnankyně vybrala celý nárok na dovolenou a až následně, tj. od ledna 2007 nastoupila na zkrácený úvazek do zaměstnání.
   Nárok na dovolenou se stanoví ve dnech a vůbec nezáleží na délce směny.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).