Hlavní navigace

průměr pro výší podpory

• (neregistrovaný) 88.100.227.---

16. 10. 2006 14:34

Dobrý den.
    Chci se zeptat jak se mi bude počítat výše průměrné čisté mzdy pro účel podpory v nezaměstanosti. Za kolik měsíců zpět se průměr počíta? Započítává se do průměru NEMOCENSKÁ (poslední 3 měs. jsem byl na nemoc.,pak rozvázání prac. poměru dohodou) ?
    Jelikož částka uvedená na potvrzení od firmy mi připadá velmi nízka(vzhledem k tomu, že si archivuji výpl.pásky - a tam pr. dělá o cca 2500kc více)

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 10. 2006 23:16

Jiřka (neregistrovaný) 212.24.154.---

Re: průměr pro výší podpory
      Průměr se spočítá z výdělků z kalendářního čtvrtletí, které předchází čtvrtletí, ve kterém byl ukončen pracovní poměr, pokud v něm bylo odpracováno aspoň 22 směn. Ale nepočítá se tak, že byste vzal součet a podělil třemi. Z výdělků toho předešlého čtvrtletí se nejprve spočítá hodinový průměr -to je ten průměr, který je pak v dalším čtvrtletí používán pro výpočet např. dovolené (např. pro čtvrtletí 3. se spočítá průměr z výdělků čtvrtletí druhého). Tento hodinový průměr se vynásobí úvazkem a pak koeficintem 21,74 (tento koeficient je nejčastější a je to průměrný počet pracovních dní v měsíci). Získáme průměrný hrubý výdělek a z něho je pak obvyklým postupem spočítán průměrný čistý.
      Pokud jste v předešlém čtvrtletí neodpracoval aspoň 22 směn (např. kvůli té nemoci), použije se výdělek pravděpodobný (tj. určený jako nejpravděpodobnější, jakého byste asi dosáhl).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).