Hlavní navigace

Vstupní lékařská prohlídka

  • (neregistrovaný) 195.39.54.---

    17. 10. 2006 9:40

    Je vstupní lékařská prohlídka nákladem zaměstnavatele?Tvrdím, že ano. Pokud však bude provedena u jiného než smluvního lékaře, pak je příjmem zaměstnance podle § 6 ZDP.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 10. 2006 17:28

      Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

      Re: Vstupní lékařská prohlídka
      Nástupní zdr.prohlídku si má hradit zaměstnanec. Pokud mu ji zaměstnavatel uhradí ( např. má ošetřeno ve vnitřním předpisu), pak by měla být daňovým nákladem zaměstnavatele,ale ne příjmem pro zaměstnance bez ohledu na to, který lékař mu tu prohlídku provedl. Myslím, že k tomuto tématu ( včetně nových zdrav.prohlídek podle sil.zákona) mělo MF na svých stránkách nějaké pojednání, ale nevím, jestli to tam ještě je.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).