Hlavní navigace

Nárok na stravenku

  • (neregistrovaný) 62.225.52.---

    17. 10. 2006 14:53

    Zaměstnanci pracují v nepřetržitém provozu, 12 h denně. Pracovní doba je např. od 06:00 do 18:00, během pracovní doby má zaměstnanec 2krát 1/2 h přestávku, pracuje tedy 11 h denně.
    Můžeme zaměstnancům za tyto 11ti hodinové směny poskytnout 2 ks stravenek/směnu? Budou obě daňově uznatelné?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 10. 2006 15:07

      Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: Nárok na stravenku
      Ano, přestávka se započítává.
      Odpověď najdete v ZDP § 24 odst. 2 písm. j) bod 4).:
      Příspěvek na stravování lze uplatnit jako výdaj (náklad) na další jedno jídlo za zaměstnance, pokud délka jeho směny v úhrnu s povinnou přestávkou v práci, kterou je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnanci podle zvláštního právního předpisu, bude delší než 11 hodin.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).