Hlavní navigace

Práce přesčas (pracovní soboty)

  • (neregistrovaný) 62.129.39.---

    17. 10. 2006 21:39

    Dobrý den,
    Vím že zaměstnavatel může nařídit zaměstnanci jako práci přesčas 8 hodin týdně.Otázka zní,pokud by se zaměstnanec v sobotu nedostavil do práce,může zaměstnanci dát za to Áčko ? Nebo hůře,hrubé porušení pracovního řádu ? Předem děkuji za odpověd

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 10. 2006 21:46

      Olda (neregistrovaný) 82.142.89.---

      Re: Práce přesčas (pracovní soboty)
      Dobrý večer,
      pokud se nejedná o nepřetržitý provoz a pracovní doba je rovnoměrně rozvržena na 5 prac. dnů, pak je So + Ne dnem pracovního klidu, na které připadá nepřetržitý odpočinek zaměstnance. Práce v takových dnech může zaměstnavatel nařídit jen ve vyjímečných případech - § 91 ZP. Pokud Tam najdete činnost, pro kterou zaměstnavatel nařídil práci v těchto dnech, je to z jeho strany vpořádku, musí Vám však směnu proplatit popř. Vám do tří měsíců stanovit náhradní volno.
      V ostatních případech se dá odmítnout.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).