Hlavní navigace

Prodej osobního auta

  • (neregistrovaný) 82.99.146.---

    18. 10. 2006 9:09

    Podnikateli - DE skončil leasing na osob.auto v 9/2002 (který měl v rámci podnikání) a letos v 8/2006 ho prodal. Bude tento příjem zdaňovat? A ve kterém paragrafu §7 nebo §10, slyšela jsem názory na oba paragrafy, tak nevím, který zvolit.
    Děkuji za odpověď M.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 10. 2006 9:30

      Irena (neregistrovaný) 89.102.186.---

      Re: Prodej osobního auta
      Příjem z prodeje bude zdanitelným příjmem. Pokud auto nebylo vyřazeno z obchodního majetku, zdaňuje podle § 7 a pokud ho vyřadil z majetku do soukromého používání, zdaňuje podle § 10 a tento příjem nevchází do vyměřovacího základu pro soc. a zdr.pojištění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).