Hlavní navigace

PROSÍM dodání a montáž na stavbě v SK

  • (neregistrovaný) 213.160.54.---

    18. 10. 2006 9:59

    Prosím máme klienta fyzickou osobu, která si od nás objednala dodání schodiště včetně montáže. Pokud vše chapu dobře, tak když nejsou plátci DPH, tak se musíme registrovat na Slovensku k placení DPH my. Pokud se tomu chceme vyhnout, tak můžeme udělat jen to, že to prodáme jako výrobek s 19% české DPH a je jeho problém jak si to namontuje? Chápu to dobře? A prosím jak by to bylo s fakturací dopravy, kdybychom mu to na to Slovensko ještě dovezli? Byla by to také částka za dopravu včetně 19% českého DPH??
    Prosím poradíte mi?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 10. 2006 22:28

      Aňa (neregistrovaný) 213.29.55.---

      Re: PROSÍM dodání a montáž na stavbě v S
      ***
      1) Nevyhnete se tomu, pokud dodáváte zboží s montáží do EU FO=neplátci, musíte se tam zaregistrovat dle jejich zákona (pokud to jejich zákon vyžaduje - zda tam není určitý limit atd...)
      2) I když budete fakturovat jiné české firmě dodání zboží vč.montáže, zase se bude zkoumat místo plnění - to je jednoznačně na Slovensku, takže v ČR nemůžete odvádět DPH. Pokud ho přiznáte, tak druhá česká firma nemůže mít nárok na odpočet! Bude mít problém s odpočtem, protože není místo plnění v ČR.
      3) Musíte se buď Vy zaregistrovat na Slovensku a fakturovat slov. FO s platnou slov. daní + podáte daň.přiznání na Slovensku.
      4) Pokud budete subdodávku fakturovat čs.subdodavateli - buď budete Vy zaregistrovaní a budete fakturovat čs. subdodavateli se slov. daní, čs. subdododavatel si může požádat o vrácení daně.
      Nebo se po dohodě zaregistruje ten čs. subdodavatel a potom Vy jemu bez DPH=místo plnění mimo ČR a on bude fakturovat se slov. daní na Slovensko.
      Pozn.
      Jen, pokud byste dodávali pouze zboží bez montáže na Slovensko, ale fakturovali čs. plátci, tak budete fakturovat s čs. daní, on od Vás koupí zboží a namontuje jej na Slovensku, tak se musí zde zaregistrovat a fakturovat se slov. daní....
      4) přeprava bude vč. čs.DPH dle §10/2)... druhá věta - přeprava je sice mezi čl.státy, ale není pro registr.plátce v EU, takže je místem plnění místo zahájení přepravy=ČR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).