Hlavní navigace

Záloha na zahr. cestu v korunách

  • (neregistrovaný) 88.101.63.---

    18. 10. 2006 14:40

    Dobrý den, je možné vyplatit zaměstnanci zálohu na zahr. prac. cestu v korunách?(má možnost si sehnat eura) a následně vyúčtovávat cestáky jen v pokladně - tzn. nevést valutovou pokladnu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 10. 2006 15:51

      Alice (neregistrovaný) 213.151.93.---

      Re: Záloha na zahr. cestu v korunách
      To bych nedělala, zaměstnanec musí dostat před odjezdem na zahraniční služební cestu zálohu v cizí měně v rozsahu a ve výši podle předpokládané doby trvání (viz zák o cestovních náhradách §21).

    • 18. 10. 2006 21:29

      Ilona (neregistrovaný) 85.50.138.---

      Re: Záloha na zahr. cestu v korunách
      ***
      ja si naopak myslim, je to lze - navic, kdyz s tim zamestnanec souhlasi - par. 21 rika i ze "Zaměstnavatel se může se zaměstnancem dohodnout na poskytnutí zálohy na stravné v cizí měně i v jiné měně než stanovené vyhláškou Ministerstva financí (§ 12 odst. 2) pro příslušný stát, pokud je k této měně Českou národní bankou vyhlašován kurz devizového trhu nebo přepočítací poměr. "
      Takze si myslim, ze tak striktni to nebude - pokud zamestnanec chce koruny, tak mu dejte koruny....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).