Hlavní navigace

Náhrada za ztrátu na výdělku-spěchá

 • (neregistrovaný) 213.235.75.---

  18. 10. 2006 18:33

  Prosím o rychlou odpověď jak správně vypočítat náhradu za ztrátu na výdělku při pracovním úrazu. Použije se denní průměr, který spadá na den pracovního úrazu - úraz se stal v září (III.čtvrtletí), průměrný výdělek pro náhrady je spočítán z rozhodného období duben - červen, nebo se použije průměrný výdělek, kterým se platily náhrady jako např. dovolená ve II. čtvrtletí?
  Moc děkuji za rychlou odpověď

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 10. 2006 7:18

   Petra (neregistrovaný) 80.188.36.---

   Re: Náhrada za ztrátu na výdělku-spěchá
   Náhrada za ztrátu na výdělku je rozdíl mezi vypl. nemoc. dávkami a tím, co by si normálně vydělal. Průměr se počítá ze čtvrtletí předcházejícího tomu, kdy se stal PÚ. V tomto čtvrtletí se sečte výdělek (bez náhrad, ale vč. příplatků) a vydělí se součtem odprac. hodin (vč. přesčasů).

  • 19. 10. 2006 7:38

   Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

   Re: Náhrada za ztrátu na výdělku-spěchá
   ***
   Já jen trochu doplním - použije se průměr pro pracovněprávní účely, který platil v den, kdy se stal úraz, ale v kolektivní smlouvě nebo vnitřním předpisu může být uvedeno, že pro účely odškodňování pracovních úrazů může být rozhodným obdobím předchozí kalendářní rok, pokud je to pro zaměstnance výhodnější. Takže pokud takový dokument u vás existuje, podívejte se do něj.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).