Hlavní navigace

vývoz zboží

• (neregistrovaný) 193.165.227.---

20. 10. 2006 9:04

Vyvážíme do Ruska zboží. Vystavili jsme fakturu v září. Na faktuře je uvedeno i DUZP (protože náš účetní systém to tam uvádí vždy). Máme i "JCD", ale s datumem 10/2006. Do kterého přiznání DPH to patří? září nebo říjen 2006? A a jaký kurs použít? Náš pevný, nebo ten z "JCD". Vývoz je osvobozen. Na co si dát pozor, abychom měli vše správně. Moc děkuju

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 10. 2006 12:39

Barbara (neregistrovaný) 80.188.29.---

Re: vývoz zboží
      Do října, pod podmínkou, že máte čím doložit vývoz zboží. (na JSD je potvrzen výstup do třetí země pohraničním celním úřadem, nebo máte jiný doklad - CMR, dodací list - stvrzující že k vývozu došlo) Řeší to §66 odst. 3, 5 a 6
      Částku uveďte dle §4 odst.4 - tzn. fakturovanou přepočtenou Vašim pevným kurzem

• 20. 10. 2006 21:36

Aňa (neregistrovaný) 213.29.55.---

1)ano, do DP můžete vývoz zahrnout, až se Vám vrátí potvrzené JSD o výstupu z EU do 3. země - ve Vašem případě možná 10/06.
      Může se stát, že JSD budete mít z 10/06, ale vrátí se Vám potvrzené až ve 12/06, tak zahrnete až ve 12/06, prostě ke dni, kdy jste konečně schopni doložit vývoz, nebudete dělat dod.daň.přiznání.
      2)měla jsem také problém, jaký kurz použít pro přepočet základu daně u vývozu (účetní či celní=statistiská hodnota z JSD), FU mě donutil používat statistickou hodnotu, ale byla jsem informována, že po vstupu do EU již MF nevydává Pokyny D, ale platí Metodické pokyny a výkady MF na jejich stránkách a současně platí také kladné stanovisko MF k návrhům koordinačního výboru komory daň.poradců, takže kuk na uvedené stránky=Zápisy z jednání, čtení je to sice náročné časově, ale pro nás plátce směrodatné a můžeme díky tomu ledasco obhájit.
      Takže na těchto stránkách kukněte vlevo na Příspěvky KV KDP-všechny body ...-zápisy, daň z příjmů, DPH atd.

• 20. 10. 2006 23:06

Aňa (neregistrovaný) 213.29.55.---

**
      doplňuji ty www (no jo, už je holt pátek...)
      http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xbcr/SID-53EDF4E6-2064883F/cds/KV30112005.pdf

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).