Hlavní navigace

nákup HIM a daň. odpisy letos

  • (neregistrovaný) 195.250.143.---

    20. 10. 2006 14:10

    firma chce ještě letos koupit nový program
    může nebo nemůže začít odepisovat letos
    když ho ofic spustí až od 1.1.
    ale zkoušet ho bude už nyní
    a přetahovat data taky nyní
    jde mi o daňový odpis
    to je zřejmě 1/4 ceny
    je to tak správně?
    daňově se odpisuje 4 roky
    a tak je jedno, jestli se koupí
    na začátku roku nebo na konci
    nebo je to už jinak?
    děkuji za rady

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 10. 2006 14:18

      Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: nákup HIM a daň. odpisy letos
      Odpisy u nehm. majetku se odepisují podle § 32a a to
      s přesností na celé měsíce, počínaje následujícím měsícem po dni, v němž byly splněny podmínky pro odpisování. Odpisy se zaokrouhlují na celé koruny nahoru. Software se odepisuje 36 měsíců. Odpisování nehm. majetku nelze přerušit. Nehmotný majetek nezařazujete do odpisových skupin, ty platí pouze pro hmotný majetek.

    • 20. 10. 2006 14:22

      jard (neregistrovaný) 195.250.143.---

      Re: nákup HIM a daň. odpisy letos
      prosím ještě dotaz,
      daňově už tedy není, že by se odepsal celý letošní rok?
      ale jen, až se zařadí?
      děkuju ještě jednou

    • 20. 10. 2006 15:45

      Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: nákup HIM a daň. odpisy letos
      >>>firma chce ještě letos koupit nový program
      >>>může nebo nemůže začít odepisovat letos
      >>>když ho ofic spustí až od 1.1.
      >>>ale zkoušet ho bude už nyní
      >>>a přetahovat data taky nyní
      >>>jde mi o daňový odpis
      >>>to je zřejmě 1/4 ceny
      >>>je to tak správně?
      >>>daňově se odpisuje 4 roky
      >>>a tak je jedno, jestli se koupí
      >>>na začátku roku nebo na konci
      >>>nebo je to už jinak?
      >>>děkuji za rady
      >>Odpisy u nehm. majetku se odepisují podle § 32a a to
      >>s přesností na celé měsíce, počínaje následujícím
      >>měsícem po dni, v němž byly splněny podmínky pro
      >>odpisování. Odpisy se zaokrouhlují na celé koruny
      >>nahoru.
      >>Software se odepisuje 36 měsíců. Odpisování nehm.
      >>majetku nelze přerušit. Nehmotný majetek nezařazujete
      >>do
      >>odpisových skupin, ty platí pouze pro hmotný majetek.
      >
      >prosím ještě dotaz,
      >daňově už tedy není, že by se odepsal celý letošní
      >rok?
      >ale jen, až se zařadí?
      >děkuju ještě jednou
      Předpokládám, že jde o software za víc jak 60000,00 Kč a že vedete účetnictví. Pokud splňuje veškeré podmínky pro zařazení do používání, tak zařaďte a začněte odepisovat. Již zkušební (např. pro zaškolení obsluhy apod.) provoz je nutný pro zajištění a dosažení příjmů. To, že software budete "na ostro" používat až od ledna je nepodstatné. Odepisovat můžete již letos po zařazení za předpokladu, že je program plně funkční.
      Pokud by jste ale vedli DE, tak celou částku za pořízení sofwaru dáte rovnou do výdajů bez ohledu na cenu softwaru..
      >

    • 20. 10. 2006 17:45

      JARD (neregistrovaný) 88.103.38.---

      Re: nákup HIM a daň. DĚKUJU!
      DĚKUJU

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).