Hlavní navigace

Fakturace předem + DPH

  • (neregistrovaný) 82.99.154.---

    20. 10. 2006 16:52

    Mám fakturu /daňový doklad/ na nájem dle smlouvy. DUZP 4.9.2006
    Text: Fakturujeme dle smlouvy nájem za listopad 2006.
    Mohu z této faktury uplatnit DPH v 9/2006??????
    Jsme měsíční plátci Dph.

    Děkuji za odpověď - Dana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 10. 2006 22:31

      Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: Fakturace předem + DPH
      § 21 odst. 6) - Při poskytnutí služby se zdanitelné plnění považuje za uskutečněné
      a) dnem jejího poskytnutí nebo DNEM VYSTAVENÍ DAŇOVÉHO DOKLADU s výjimkou splátkového nebo platebního kalendáře nebo dokladu na přijatou platbu, a to tím dnem, který nastane dříve,
      b) DNEM UVEDENÝM VE SMLOUVĚ, ke kterému dochází k převodu práva nebo k poskytnutí práva k využití; pokud je sjednán způsob stanovení ceny a k uvedenému dni není známa její výše, zdanitelné plnění se považuje za uskutečněné ke dni přijetí platby.

      Jestli je DD vystaven v souladu se smlouvou a den zd.. plnění je 4.9.2006, pak máte nárok na uplatnění DPH na vstupu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).