Hlavní navigace

Jízdní kolo jako daňový náklad ano/ne

• (neregistrovaný) 82.113.54.---

20. 10. 2006 19:21

Prosím mám dotaz. Podnikatel si koupil jako dopravní prostředek jízdní kolo za 25.000,--. Vede daňovou evidenci.Chce si nyní odečíst celé DPH a dát do nákladů. Mohu takto postupovat? Vím, že potom si musí vše obhájit sám, ale přesto bych měla špatný pocit, kdyby u kontroly neprošel. Prosím setkal jste se s tím někdo?
    Poraďte mi.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 10. 2006 19:49

Eva M. (neregistrovaný) 80.188.97.---

Re: Jízdní kolo jako daňový náklad ano/n
      Tohle vám nedá nikdo černé na bílém :-) Záleží na něm, co si obhájí a nakolik přesvědčí kontrolu, že to jízdní kolo doopravdy potřebuje ke svému podnikání. A taky že ho nevyužívá pro osobní potřebu - jinak by mohl dát jen poměrnou část. Jak vám zdůvodňuje potřebu toho kola? Jezdí na kole za klienty? Do banky? Na poštu? Na nákupy? Používá ho i na výlety nebo je údajně jen firemní? Má firemní auto? atd. Zkuste si sama doplnit podobné otázky a dodat k nim odpovědi....

• 21. 10. 2006 15:39

Dana W (neregistrovaný) 85.70.1.---

Re: Jízdní kolo jako daňový náklad ano/n
      A jaký druh podnikání??? Mám klienta s autodopravou, motorka nebyl problém - prostě je to rychlejší, když řeší problém. Taky jsem tu měla kolo, to využíval klient, který dělal přepravu, něco jako Messenger, jak píše Evča - je to o zdůvodnění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).