Hlavní navigace

DPH - elektromontážní práce

  • (neregistrovaný) 85.70.55.---

    20. 10. 2006 19:50

    Zajímá zda při montáži elektro např. klimatizace v rodinném domě se vyčleňuje ze základu daně pro 5% DPH klimatizační jenotka, nebo případně při montáži svítidel tak svítidlo, nebo se dá vše zahrnout do amontovaného materiálu a zdanit vše 5% DPH v případě prací na RD. Díky, spěchá.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 10. 2006 20:59

      Zdena (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: DPH - elektromontážní práce
      Pokud je klimatizace (jednotka i montáž) součástí dodávky stavebních prací, pak lze zdanit 5%.
      Bližší informace zde: http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/SID-53EDF4E6-5EEE3864/cds/xsl/219_629.html?year=0

    • 20. 10. 2006 21:54

      Jarka (neregistrovaný) 85.70.55.---

      Re: pořízení zboží z jiného státu EU
      Moc Vám děkuji za odkaz, velmi jste mi pomohla. Mám ještě další dotaz.
      Potřebovala bych vysvětlit režim pořízení zboží z jiného státu EU, snad to mám dobře.
      Př.: Faktura přijatá za nákup materiálu u dodavatele ,
      DIČ: 2020050912, IĆ DPH:SK2020050912, doklad vystaven v Košicích,
      faktura je na částku celkem k úhradě 13260 CZK.
      Na dokladu je poznámka dodavatele: Dodanie tovaru do členského státuoslobodené od DPH §43, Zákon č.222/2004 Z.z.
      Datum vystavení je 03.07.2006
      Datum uskkutečnění zdan. plnění je 03.07.2006
      Jak zaúčtovat? Co DPH? Moc předem děkuji, Jarka

    • 20. 10. 2006 22:37

      Aňa (neregistrovaný) 213.29.55.---

      Re: pořízení zboží z jiného státu EU
      ***
      dle §25/a) našeho zákona přepočtete ke dni vystavení DD=3.7.2006, protože máte v rukou DD, kdyby DD nebyl, ale zboží došlo, tak by to bylo dle §25/b)
      a zaúčtujete základ daně 501,111,112 atd./321 a částku DPH musíte dle možností Vašeho SW zaúčtovat na obě strany 343/343=0
      Do daň. přiznání ř.220+320

      Slováci mají jako osvobozené plnění, protože zboží odešlo ze Slovenska do ČR a právě v ČR - v místě spotřeby zboží se musí samovyměřit DPH na vstupu a současně i výstupu, takže =0, musí to projít daň.přiznáním.

    • 20. 10. 2006 22:40

      Zdena (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: pořízení zboží z jiného státu EU
      >Moc Vám děkuji za odkaz, velmi jste mi pomohla. Mám
      >ještě další dotaz.
      >Potřebovala bych vysvětlit režim pořízení zboží z
      >jiného státu EU, snad to mám dobře.
      >Př.: Faktura přijatá za nákup materiálu u dodavatele
      >,
      >DIČ: 2020050912, IĆ DPH:SK2020050912, doklad vystaven
      >v Košicích,
      Jedna dobrá adresa pro ověřování DIČ obchodních partnerů ze zemí EU: http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/en/vieshome.htm

      >faktura je na částku celkem k úhradě 13260 CZK.
      Uvedená částka bude pro Vás základem daně, vypočítáte k ní českou DPH, podle dodavatele předpokládám, že se jedná o zboží se základní sazbou. 13.260*0,19=2.519,40 Kč (můžete zaokrouhlit na 2.519). Dopíšete na fakturu - viz § 35 zákona o DPH. Základ daně i daň na výstupu budou na řádku 220 přiznání. Zároveň si v té samé výši uplatníte odpočet daně na vstupu na řádku 320.


      >Na dokladu je poznámka dodavatele: Dodanie tovaru do
      >členského státuoslobodené od DPH §43, Zákon č.222/2004
      >Z.z.
      >Datum vystavení je 03.07.2006
      >Datum uskkutečnění zdan. plnění je 03.07.2006
      >Jak zaúčtovat? Co DPH? Moc předem děkuji, Jarka

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).