Hlavní navigace

Neplacené volno a zdravotní poj.

  • (neregistrovaný) 82.99.179.---

    21. 10. 2006 11:04

    Za dobu neplaceného volna se počítá vyměřovací základ pro odvod zdravotního pojištění : počet kal.dnů neplac.volna : kal.dny příslušného měsíce x minim.mzda.Zaměstnanec je povinen platit z této částky pouze 4,5% a org. 9% nebo je zaměstnanec povinen si zaplatit celých 13,5% z této částky ? Napište mi prosím § kde bych toto našla.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 10. 2006 13:34

      ********* (neregistrovaný) 84.42.198.---

      Re: Neplacené volno a zdravotní poj.
      *********
      z č.48/1997 Sb § 9 ,omluvené volno - zaměstnavatel se může písemně domluvit o uhrazení částky (myslím těch 9%) se zaměstnancem
      neomluvené volno - hradí celé zaměstnanec

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).