Hlavní navigace

Porad to unika - dohoda o provedeni prac

  • (neregistrovaný) 85.70.126.---

    22. 10. 2006 15:10

    Porad to unika, musim se zeptat jeste jednou...
    Kdyz mam v jednom mesici dva zamestnavatele zaroven a nemam s nimi podepsane prohlaseni a mzda od kazdeho byla za ten mesic 3000,-, na konci roku v DP uvadim tyto castky? Pokud by byla mzda vyssi jak 5000,- tak je uvadim, ale kdyz je to do 5000,- ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 10. 2006 15:38

      Zdena (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: Porad to unika - dohoda o provedeni
      Pokud jste ani u jednoho ze zaměstnavatelů nepodepsal prohlášení k dani, tak Vám oba srazí daň 15% z příjmů do 5.000,-, daň odvedou a tím je vše skončeno, Vy se tím nemusíte dál zabývat. Příjmy, u nichž Vám byla sražena daň zvláštní sazbou (to je těch 15%), se do DP neuvádějí.

    • 22. 10. 2006 15:38

      Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: Porad to unika - dohoda o provedeni
      Pokud je mzda za DPP do 5000,00 Kč, tak je odvedena srážková daň z této mzdy a jednou pro vždy již vypořádaná. Do DP se již neuvádí.
      Pokud je příjem nad 5000,00 Kč, pak je z této mzdy sražena daň zálohová a ta je předmětem ročního zúčtování daně. Buď požádáte posledního zaměstnavatele, aby vám provedl roční zúčtování daně (musíte doložit veškeré příjmy od všech předchozích zaměstnavatelů) nebo, pokud máte příjmy i dle §§ 7,9 nebo 10, si budete podávat sám DPFO a zahrnete tyto příjmy do DP jako příjmy dle § 6 a sraženou zálohouvou daň započtete jako již zaplacenou zálohu na daň ze závislé činnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).