Hlavní navigace

Záloha

  • (neregistrovaný) 85.13.78.---

    22. 10. 2006 20:49

    >Potřebuji poradit s nevyúčtovanou zálohou na konci roku. Vedu DE.
    Zaplacená nebo přijatá záloha za zboží, pokud nebude do konce roku vyúčtována, bude můj daňový výdaj nebo příjem. Nezvyšuje se v DE o nevyúčtované zálohy základ daně, pokud je tato záloha na zboží?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 10. 2006 21:48

      Zdena (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: Záloha
      Zaplacená či přijatá záloha je Vaším výdajem či příjmem v okamžiku platby bez ohledu na to, zda je, či není vyúčtovaná. Základ daně podle § 5/10/b zvyšujete za předpokladu, že jste zaplatili zálohu spojené osobě, která vede účetnictví.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).