Hlavní navigace

fakturace - služba do 3. země - DPH

  • (neregistrovaný) 194.212.15.---

    23. 10. 2006 7:40

    Prosím zkušenější kolegy o radu ohledně DPH.

    Prováděli jsme testy pro firmu z Německa a Korey. Jak to bude s fakturací, DPH a přiznáním? Dle mého názoru takto:

    1. Německo
    - fakturace bez DPH, dle § 10, par. 6 b, c
    - v přiznání se projeví v řádku 510

    2. Korea
    - fakturace bez DPH
    - v přiznání - ???

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 10. 2006 17:04

      Aňa (neregistrovaný) 213.29.55.---

      Re: fakturace - služba do 3. země - DPH
      ad1) ano, nevím co je to přesně za službu, ale pokud ji lze zařadit do §10, tak to máte správně

      ad2) ř.440, ale u 3. země by to chtělo zjistit přes svého odběratele, zda nemáte povinnost z této služby přiznat DPH v Korei.....

    • 25. 10. 2006 21:05

      megpajka (neregistrovaný) 82.202.44.---

      Re: fakturace - služba do 3. země - DPH
      díky, takže pokaždé když budeme něco fakturovat do 3. země si musíme zjistit jaké tam mají pravidla? Tzn. v jedné zemi se ze stejné služby DPH odvede, z jiné ne?

      Jo a ad 2) - poté se to dostane i do 510 (v rámci součtu) - ok?

    • 26. 10. 2006 16:24

      Aňa (neregistrovaný) 213.29.55.---

      Re: fakturace - služba do 3. země - DPH
      ***
      ad1) dle §10/6 zákona o DPH se přenáší místo plnění=daň.povinnost do země, která vydá DIČ (=EU), nebo do 3. země...
      v EU se přenáší daň.povinnost automaticky(samozřejmě v závislosti na konkrétní odst.§10) na plátce v této zemi, která přijala službu a ve 3. zemi to nebude automaticky, tam si musíte zjistit, zda se z té služby přiznává, nebo nepřiznává daň a jestli ji přizná příjemce, nebo poskytující...
      v EU platí totiž tzv. 6. směrnice - t.j. zákon o DPH platný pro všechny státy EU (s určitými vyjímkami v každém státě, ale podstata je stejná), ale zákony ve 3. zemích neznáme..., tak proto z opatrnosti zjistit event. povinnost ve 3. zemi, český FU toto nezajímá, protože je místo plnění mimo ČR, ale aby nebyl problém ze strany FU ve 3. zemi.)

      ad2) ano ř. 440 jde také do ř. 510 (nejlépe viz Pokyny k daň.přiznání)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).