Hlavní navigace

Celní hodnota v JSD

  • (neregistrovaný) 85.160.74.---

    23. 10. 2006 10:05

    Firma (plátce DPH) koupila zboží z třetí země. V řádku 47 je uvedena jako základ pro vyměření poplatku jiná, vyšší částka, než je uvedená v řádku 42 - cena za položku (tj. hodnota na faktuře). Nevíte někdo proč? Co je součástí základu pro vyměření poplatku, kromě fakturované částky? Celou dopravu hradí dodavatel zboží (hodnota dopravného je uvedena v řádku 44). Poradíte, co všechno obsahuje řádek 47 JSD? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 10. 2006 12:53

      Barbara (neregistrovaný) 80.188.29.---

      Re: Celní hodnota v JSD
      ------------
      Celní hodnotu zboží se stanovuje na základě ustanovení Celního kodexu společenství 2913/92 konkrétně kapitola 3 čl 29 a další.
      V kolonce 42 se uvádí přepočtena hodnota faktury, v základu pro vyměření cla se uvádí hodnota zboží v okamžiku vstupu na území EU. Tzn. pokud je dodací podmínka na území třetí země vstupuje do celní hodnoty část přepravy po území třetí země.
      Ve Vašem případě bych zjistila, jakou dodací podmínku máte na faktuře, pokud je to území třetí země, celní deklarant Vám připočítal přepravu na území unie.

      Pokud si chcete přecíst něco o vyplňování JSD, tady odkaz na mfc:.
      http://www.cs.mfcr.cz/CmsGrc/Obchod-se-zbozim/Informace-a-prirucky/

    • 23. 10. 2006 15:11

      Zdena (neregistrovaný) 85.160.64.---

      Re: Celní hodnota v JSD
      Děkuji. Na faktuře máme podmínku EXW, přestože dopravu hradil celou dodavatel (šlo o dodání náhradního dílu). Takže bez ohledu na to kdo hradí dopravu vstupuje do celní hodnoty i část dopravy, proto je hodnota v řádku 47 JSD vyšší než v řádku 42 JSD. Tato částka je potom i základem pro DPH (zbývající část dopravy už se nepřičítá ani do základu pro výpočet DPH)?

    • 23. 10. 2006 15:58

      Barbara (neregistrovaný) 80.188.29.---

      Re: Celní hodnota v JSD
      -------------
      V § 38 je uvedeno že základem daně je:
      "a) základ pro vyměření cla"atd. - takže bych vzala tu částku z kolonky 47
      "b) vedlejších výdajů do prvního místa určení v tuzemsku"
      - přeprava Vašeho dodavatele není Vaším výdajem, takže bych ji nezahrnovala do základu daně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).