Hlavní navigace

POMOC ÚČETNÍ, KTERÁ PO MATEŘSKÉ OPĚT ZAČ

• (neregistrovaný) 85.70.118.---

23. 10. 2006 10:55

Prosím o pomoc či radu. Mám čtyři děti, takže jsem byla deset let na mateřské dovolené. Mám živnostenský lis na činnost účetních poradců, vedení účetnictví, vedení daňové evidence. Mám již i první dva klienty, kteří chtějí, abych jim vedla účetnictví (jedno "podvojné" a jedno je "daňová evidence"). Jsem zapsaná ve Svazu účetních a uzavřela jsem pojistku Komplexní pojištění majetku a odpovědnosti za škodu do 500 000 Kč. Zdá se mi že jsem nic z účetnictví nezapoměla - prošla jsem si během prázdnin Abecedu účetnictví pro podnikatele 2006 Anag - dokonce jsem našla hrubé chyby v účetnictví předešlého kolegy (odvody DPH ze záloh) ALE NEMÁM TAKOVOU JISTOTU, Z MNOHA VĚCÍ JSEM UŽ VYŠLA A MNOHÉ SE ZMĚNILO. ČASTO SI KLADU JEDNODUCHÉ OTÁZKY, ALE HLEDAT V ZÁKONECH A BĚHAT STÁLE PO ÚŘADECH JE ČASOVĚ NÁROČNÉ, ZVLÁŠTĚ PŘI ČTYŘECH DĚTECH. FINANČNĚ NEJSEM ZATÍM ZAJIŠTĚNA. PROTO BYCH CHTĚLA NĚKOHO POŽÁDAT, JESTLI BY MI bez poplatků NEPOSKYTL SVŮJ EMAIL, NA KTERÝ BYCH TYTO OTÁZKY POSÍLALA. 1. dotaz: Kolik si mám ze začátku účtovat za položku (okr. Olomouc) - účetnictví (měsíně, právnická osoba), daňová evidence (ročně, fyzická osoba asi 300 dokladů)
    Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 10. 2006 17:06

Zuzana (neregistrovaný) 213.151.87.---

Re: POMOC ÚČETNÍ, KTERÁ PO MATEŘSKÉ OPĚT
      Iveto,obávám se,že Vám nezbyde než hledat,číst a snažit se zůstat v obraze,co se změn zákonů atd.týká.Jsem také na MD(RD) a delam účetnictví,mám sice děti jen dvě, 6 a 1,5 roku a kvuli tomu abych z toho nevypadla,jsem nepřestala pracovat ani kdyz se narodilo to prvni, i když jen externe.Ale i tak je to naročné, stihnout všechno sledovat a současně se věnovat dětem.Tak Vám přeji-držte se-je to fuška...!!!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).